Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
Skutočný snem v akcii

Zúčastnili sme sa konferencie o demokracii

Dňa 4.4.2014 sa organizátori portálu SUS zúčastnili medzinárodnej konferencie, ktorej jedna časť sa konala v Bratislave. Prijali sme pozvanie poslanca Matoviča a občianskeho združenia Priama demokracia, ktorí boli organizátormi za Slovensko. Na konferenciu boli do budovy NR SR pozvaní všetci poslanci parlamentu, ale zúčastnili sa len poslanec Matovič, Viskupič a Sulík z celkového počtu volených 150 zástupcov občanov. Ostatní pozvanie odignorovali. Čo však považujeme za hanbu je fakt, že zo zástupcov mainstreemových médií neprišiel nik. Je otázka demokracie, priamej demokracie alebo s tým súvisiacich vecí naozaj tak nepodstatnou. V čase, keď máme na Slovensku prakticky vládu jednej strany sa dá takéto počínanie veľmi ľahko vysvetliť. Konali na príkaz?

Občania, považujeme za alarmujúce, že sa médiá neunúvajú občanov informovať o stave našej demokracie, o úsilí aktivistov sfunkčniť referendum a vytvoriť priestor pre efektívnejšie uplatňovanie moci občanov.

Ak máte dojem, že sa demokracia na Slovensku uberá nesprávnym smerom, je občianskou povinnosťou takémuto trendu zabrániť. 

Portál SUS vytvára priestor, aby ste Vy občania mohli realizovať necenzúrovanú diskusiu k tejto problematike, ale je tu aj pre spájanie, zjednocovanie aktivít...je len na vás, ako ho využijete.

Všetkým, ktorí už dnes na záchranu demokracie čosi podnikajú patrí naša vďaka.

 

Tím portálu