Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky

Za 60 000 EUR mesačne môže mať Slovensko komplexný systém na riadenie krajiny. Na náš nefunkčný alebo len málo funkčný systém vynakladáme mesačne koľko? Podrobnosti sú <TU>.  Čítajte <TU>, aké vysnívané výhody tento systém prináša občanom Estónska.

Čítať viac

V Estónsku nepoňali elektronizáciu spoločnosti len ako možnosť tunelovania daní občanov cez nastrčené softwarové firmy, ale ako skutočnú službu občanom. A div sa svete, naozaj to funguje. Estónci volia elektronicky a napr. daňové priznanie, ktoré za nich vyplní systém, len potvrdia. Spoločnosť nestráca milióny na financovanie tisícov ľudí riešiacich nezmysly účtovníctva založeného na pokrútenom daňovom systéme. Tam kde je jasno, nie je priestor na zlodejstvo. Že by toto bol dôvod prečo nejdeme cestou Estónska? Dôvody sú ako vždy dva. Nechcú to "vodcovia" a občania mlčia.

Čítať viac

Občania, ktorí sa podpísali pod petíciu k Referendu za rodinu, vydobyli právo pre ľudí rozhodnúť bez politikov. Keby bolo referendum z hľadiska účasti úspešné, nech už sa rozhodne akokoľvek, na druhý deň po ňom, teda v nedeľu by sme sa prebudili v inom, v spravodlivejšom štáte.

----------------------------------------------

Čítať viac

Hlina žiada "v mene účastníkov" pondelkovej demonštrácie 17.10.2014 od Fica nasledovné:

- Prijatie zákona o tom, že štát nemôže obchodovať so schránkovými firmami.   (S tým SMER nemá problém, pred časom do už vyhlásil pán Maďarič.)

-  V parlamente zostaviť komisiu na vyšetrenie kauzy Gorila.   (právomoci takejto komisie sú biedne, nedá sa očakávať reálny výsledok)

- Zákon, ktorý by zaručil zákaz politických nominácií.    (napadá ma tisíc spôsobov ako sa to bude obchádzať)

 

Čítať viac

Vážení poslanci NR SR,

do parlamentu bude predložený vládny návrh Ústavného zákona o zákaze vývozu vody do zahraničia.

Určite ste si všimli , že predložený zákon namiesto zákazu vývozu vody do zahraničia naopak  podvodným spôsobom pašuje do Ústavy možnosť neobmedzene vyvážať pitnú vodu za hranice.

Dokazuje to práve znenie zákona, ktoré na septembrovej schôdzi má byť prerokované:

Doterajší text čl. 4 (Ústavy) sa označuje ako odsek 1 a dopĺňa sa odsekom 2, ktorý znie:

 

Čítať viac

Ak je mandát chápaný ako univerzálne ÁNO na všetky politické rozhodnutia v priebehu volebného obdobia, tak je to veľký podvod na občanoch.

Politici v skutočnosti nemajú a nikdy nemali mandát od voliča na nič, na čo sa ho priamo neopýtajú. Tvrdenie, že po získaní hlasu vo voľbách môžu riešiť čokoľvek a akokoľvek, bez poznania názoru voliča na danú vec, riešenie, zákon, je scestné.

Čítať viac

Do parlamentu sa dostal návrh vodného zákona, ktorý môže byť tichou snahou o sprivatizovanie vôd na Slovensku. Na to, aby sa to neudialo sa postavili občania na odpor najprv v hromadnej pripomienke k návrhu zákona, neskôr aj v petičnej aktivite, ktorú na portáli SkUtočný Snem od jesene minulého roka a vďaka Slobodnému vysielaču ale aj vďaka občanom na fb v rôznych diskusných skupinách videlo už viac ako 500 tisíc občanov. Petíciu podpísalo doposiaľ cez 52 tisíc ľudí.

Čítať viac

Stránky