Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky

Zákon roka - štátny rozpočet, aj viacero opatrení z vládneho druhého sociálneho balíčka čaká na poslancov v rámci 58. schôdze NR SR.

Zaujímajú sa o to občania? Už tretí rok sledujeme ich záujem a musím povedať, že nie. Tak snáď sa to tento rok zmení...alebo?

A čo ďalších 135 bodov zahrnutých v programe ? Uvidíme cez odozvy na portály a našom facebook profile.

Čítať viac

Portál SkutočnýSnem vám od septembra 2013 prináša prehľad zákonov, ktoré sú predkladané do NR SR na rokovanie a na následné schválenie. Podľa dlhodobého prieskumu zisťujeme, že občania ako aj mnohí odborníci nesledujú zákony, ktoré sa ich bytostne týkajú. Po ich uvedení do platnosti potom v prípade, že im zákony nevyhovujú, už len vzdychajú a snažia sa naháňať „mačku za chvost“. Je bytostne potrebné sledovať proces vzniku nových zákonov, pretože neskôr sa už len veľmi ťažko schválené zákony dajú rušiť, ak občanom či odborníkom zákony nevyhovujú.

Čítať viac

Portál SkUtočnýSnem  aj po roku fungovania sleduje prácu poslancov NR SR a monitoruje ako nás naši platení zástupcovia zastupujú. Vláda a SMER-SD majú nachystané desiatky zákonov, ktoré ovplyvnia život bežných občanov ako aj podnikateľov, bohatých aj chudobných, deti, ženy aj starých ľudí.

Čo je pre vládnuci SMER-SD a pre vládu SR dôležité sa dozviete, keď si pozriete napr. aj zoznam ich predložených návrhov zákonov.

 

Čítať viac

Podporte prosím iniciatívu....

http://utopia.sk/liferay/home

Chceme zabrániť TTIP a CETA, pretože obsahujú viacero kritických bodov, ako napr. arbitrážne konania medzi investormi a štátmi a predpisy na reguláciu spolupráce, ktoré predstavujú ohrozenie demokracie a právneho štátu.

Čítať viac

Aj váš podpis môže zabezpečiť, že notárske poplatky klesnú. Overovať podpis bude možné aj na pošte.Hromadná pripomienka Mira Beblavého potrebuje 500 podpisov, aby uspela. Už sme za polovicou.

Preto prosíme nielen o váš podpis, ale aj o šírenie tejto informácie. Ďakujeme!

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=785833

 

Čítať viac

Celoslovenská akcia zapaľovania sviečok ako prejav nesúhlasu s tým, že sa nás naša vláda snaží ťahať do vojny.

Podporte túto akciu dnes od 17.00 - 19.00 na Hodžovom námesti v Bratislave, pretože ide aj o naše životy, naše deti, ktoré pošlú zomierať do vojny za záujmy oligarchov...

PROGRAM:Videoprojekcia dokumentu o ukrajinských utečencoch a videá Plamienky za mier

Rozhovory s hosťami na tému: základne NATO na území SR a vzťah SR k vojne na UA

Informácie o daroch pre obete ukrajinského konfliktu

Čítať viac

Občania, sledovali sme v poradí už 8. parlamentnú schôdzu a jej vyhodnotenie nájdete v nižšie uvedenom texte.

 

Najdôležitejším zákonom „ROKA“ a teda aj tejto schôdze bola novela vodného zákona. Proti jej schváleniu prebieha petícia s viac ako 62 tisíc hlasmi, kde hlasy neustále pribúdajú.

Zákon postúpil do 2.čítania, napriek 60 hlasom opozičných poslancov PROTI a aj napriek tomu, že občania a odborníci zákon povoľujúci vývoz vody do zahraničia kritizujú.

Čítať viac

Občania, vypracovali sme pre vás stručný zoznam aktuálne prerokovaných zákonov, ktorým sa najbližšie 2 týždne budú poslanci venovať. Všetky zákony nájdete na podstránke PARLAMENT.

Pre rýchlejšie vyhľadanie, ak vás niektorý z nich zaujal, môžete si jeho názov z tohto zoznamu skopírovať a vložiť do okienka "vyhľadávanie", ktoré je v hornej časti stránky. Stlačte enter a potom kliknite na záložku OBSAH. Potom by sa vám mal zobraziť zákon v linku, na ktorý keď kliknete, tak sa vám otvorí prostredie na hlasovanie. 

Čítať viac

Stránky