Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
BlogOdkaz
Obrázok používateľa Ostruzina

OĽaNO chce zrušiť kvórum pre platnosť referenda

Dávam do pozornosti návrh zákona, ktorý by pomohol občanom sa mobilizovať v boji za každú dobrú vec. Dnes takú možnosť nemáme.

Zdroj: denník PRAVDA:

"Celoštátne referendá by mali byť platné bez ohľadu na to, koľko voličov sa ich zúčastní. Vypustiť podmienku účasti minimálne 50 percent oprávnených voličov pre platnosť referenda navrhujú v novele ústavy poslanci za OĽaNO."

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/294457-olano-chce-zrusit-kvorum-pre-platnost-referenda/

Toto keď sa podarí presadiť, za čo by sa mali postaviť všetci v tejto krajine, tak máme konečne páky ako presadiť v krajine dobré zmeny. Mali by sme sa zmobilizovať a tlačiť na presadenie tejto novely.

Diskusia

Komu ide o spravodlivosť a demokratické rozhodovanie, musí s návrhom súhlasiť. Prečo by nemalo mať milion, alebo pol miliona voličov také právo, ako niekoľko desiatok poslancov? Ak by sa mnohé, nezmyselné zákony schvaľovali referendom, tak ako napr. vo Švajčiarsku, zabránilo by sa množstvu korupcie a nespravodlivosti. Totalitnému systému to pochopiteľne nevyhovuje. Treba zpropagovať množstvo výhod a možností, ktoré návrh umožňuje!

Vyborna vec si myslim. Sice neviem aka je statistika, ale pri odratani z celkoveho poctu potencionalnych volicov, ( tj kazdeho obcana SR ktory ma 18 a viac rokov ) par percent analfabetov plus narodnostne mensiny (aj jedna velka mensina) plus starych ludi , ktory ledva vidia a pocuju, a tych ktory sa ledva udrzia na nohach, plus ludi zavislych na omamnych latkach tych ktory su po lieceniach, alkoholikov, mentalne postihnutych, psychiatrie, vezenia, atd atd vyjde nam isto pekne tucne percento ludi, ktory sa podla mna uplne minimalne staraju o verejnu mienku a zaujmy spolocnosti. Podla mna to moze byt kludne aj 15 percent povedzme ze handicapovanych ... Urcite by som pocet rapidne znizil , ale ponechal spodnu hranicu, povedzme pod cca 10 percent zo vsetkych potencionalnych volicov by som nesiel. Preco ? viem to len pocitovo =) .. zatial .. Vdaka