Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
BlogOdkaz
Obrázok používateľa Peter.Krivosudský

Neverte im, že sme na tom dobre...zadlžujú a klamú nás.

Nečakane vysoký deficit? Akože nečakane....veľmi dobre vedeli, že čísla nepustia, len klamali !!!!

Tak ste spokojní s výsledkom našich verejných financií občania? Nejako sa to celé vyvíja inak, pretože sa do ekonomických ukazovateľov rátajú hrušky s jablkami. Niekto tu zámerne klame a dostáva za to plat. Dostávajú nás do červených čísiel a pri tom sa bezostyšne smejú voličom do tváre....to ich necháte robiť dokedy? Kým nebudeme ako štát v nútenej správe bankových inštitúcií a v područí ako úplní vazali? Stalo sa to Grécku...myslíte, že nám sa to nemôže stať?

https://dennikn.sk/440930/slovensko-ma-necakane-vysoky-deficit-kazimir-sa-stazuje-eurostat/

Tak sa už vzpamätajte občania, voliči a pošlite ich kade ľahšie...alebo sa nečinne prizerajte ďalej, ale potom sa nesťažujte. Viete pred voľbami všetkým hovorili ako sme na tom super, aký bohovský ekonomický rast máme...no, tuto kukaj. Asi nie....

Ja už som za vodou a za hranicami, lebo toto nemusím, ale vy, čo ste ostali na Slovensku , tak úprimne je mi vás ľúto. Vaše dôchodky, zdravotníctvo, dane....všetko sa to tam odrazí.

Pozrite, čo na to hovorí expert...

http://www.rozpoctovarada.sk/svk/rozpocet/316/na-hrane

Citujem horeuvedený zdroj:

"Výsledky za rok 2015 hodnotím negatívne najmä z nasledujúcich dôvodov:- riziká, ktoré sa naplnili, neprišli ako blesk z jasného neba; RRZ na ne upozornila ešte pred prijatím rozpočtu na rok 2015 alebo v priebehu roka 2016,- neplatí ani to, že prišiel nečakaný výpadok príjmov; naopak, dane boli vysoko nad rámec očakávaní a pomohli aj nižšie úrokové sadzby; len bohužiaľ pozitíva sa nevyužili na zníženie deficitu ale na zvyšovanie výdavkov,- v štátnom rozpočte sa rozdali prostriedky nad rámec schváleného rozpočtu vo výške 737 mil. EUR,- verejný dlh je ešte stále v sankčných pásmach zákona o rozpočtovej zodpovednosti; jeho pokles medziročne na 52,9% z HDP spôsobili predovšetkým jednorazové operácie a nie trvalé opatrenia.Bohužiaľ výsledky za uplynulé roky len potvrdzujú ako veľmi chýbajú mechanizmy, ktoré by aspoň sčasti zabraňovali prejedaniu pozitív. Výdavkové limity, ktoré mali presne tento cieľ1, zatiaľ zavedené neboli. Chýba tak záväzný operatívny nástroj fiškálnej politiky na Slovensku. Paradoxne sa viac energie sústreďuje na zmäkčenie dlhovej brzdy ako na dobudovanie dôveryhodného fiškálneho rámca.

Čaká nás v nasledujúcich desaťročiach najhoršia demografická zmena spomedzi krajín EÚ, bolo by ekonomickou samovraždou vstupovať do tohto obdobia s vysokým dlhom. Preto každá nevyužitá príležitosť zamrzí.