Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
BlogOdkaz
Obrázok používateľa Martina da Silva

Dištancujeme sa od nekorektných prejavov niektorých ľudí, počas protestu pred NR SR dňa 24.6.2014

Ako organizátori portálu SkUtočný Snem podporujeme petíciu odborníkov a občanov proti vývozu vody do zahraničia. Boli sme sa pozrieť na petičnú akciu týkajúcu sa vodného zákona, ktorú avizovali niektorí aktivisti na rôznych sociálnych sieťach a dokonca aj na našom portáli.

Na protest prišli naši spriatelení aktivisti, ktorí slušným spôsobom pokračovali v osvete občanov a v zbieraní podpisov pod petíciu za čo im úprimne ďakujeme.

Petičnú akciu však narušili rôzni aktivisti, ktorí s nami nikdy neboli v kontakte a vykrikovali tam heslá, s ktorými ako organizátori kampane proti vývozu vody nesúhlasíme.

 

http://new.livestream.com/accounts/6093262/events/2589225 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wyzkib0RTNU&feature=youtu.be

 

S protestnou akciou týchto ľudí nemáme nič spoločné a plne sa od nej dištancujeme, pretože nebola vedená rozumne ani korektne.

Petíciu považujeme za dôležitý argument pred poslancami, že občania si žiadajú informácie, diskusiu a zastavenie rokovania o tomto zákone. Vítame každú aktivitu, kde sa pokojným a slušným aj zákonným spôsobom budú zbierať podpisy občanov. Neželáme si však, aby sa na týchto akciách demonštrovalo násilie, nechceme byť s takýmto jednaním spájaní a nesúhlasíme s takýmto jednaním niektorých jedincov.

Organizátori portálu SUS 

Diskusia

Ano, presne tak, Tento pan to zacal cele kazit a potom sa pridalo par jeho spriaznenych dusiciek a uz bol konflikt zaujmov na svete. Kym tam neprisiel on, tak protest aj peticna akcia boli v pohode.

S Veronikou som spolupracoval na zbere podpisov pre tuto petíciu, a môžem o nej smelo vyhlásiť, že je to jedna naozaj skutočná bojovníčka za práva Slovenského národa, ak chcete súdiť človeka najskôr sa zaujímajte o jeho prácu a potom súdte...

Chudák anonym, ... ako väčšina "skutočných poslancov" "Skutočného snemu". Písmenká znesú všetko, akúkoľvek lož, osočovanie, všakže? Česť Vašej práci súdruhovia zbabelí anonymovia.

Chcela by som reagovat na poznamku na Pokojnu bojovnicku Veroniku, bola som na proteste za Ukrajinu, ktory organizovala a mozem povedat, ze viedla ho velmi slusne, korektne, s nadhladom, ludi vyzyvala, aby sa distancovali od prejavov nasila a jej prejav je kultivovany a od srdca. Kiezby bolo takychto ludi viacej. Pokial cloveka nepoznate, tak radsej nepiste to, co vam niekto povedal, ale skuste si overit skutocnost. Iva

Nagy,čo choré Ťa to zase napadlo? Videl si vôbec niekedy Veroniku osobne??? Sleduješ jej činnosť? Sledoval si Vaského video,kde sa verejne vyjadrila PROTI krvavej revolúcii? Doslova povedala: krv nie je voda a nemala by sa prelievať! Tak o čo Ti ide?Zase provokovať,ako to robíš všade?Alebo je to Tvoja urazená pýcha,že Ťa presne pre toto vyrazila z Pokojných bojovníkov? ;-)

Hynodm, pokiaľ som bol v tzv. skupine "Pokojní bojovníci", tak Krvavá Bojovníčka VŽDY VASKYHO OBHAJOVALA!!! A keď mi sproste a vulgárne nadával, nikdy sa neohradila. Ani voči nejakému Vasiľovi, ktorý sa vydáva za plukovníka a veliteľa "Východnej oslobodzovacej armády", robí nábor "brancov" a ponúka výcviky so strelnými zbraňami. Ak sa medzitým dištancovala od "krvavej revolúcie", dištancovala sa aj od osoby Rudolfa Vaskyho? Karin, fajn, že si sa verejne dištancovala súčasne aj od Vaskyho, aj od Občianskeho tribunálu. Zatiaľ sme len dvaja: Jan Judt a ja. Škoda, že Ty si len anonymkou. A škoda, že tzv. Skutočný snem sa spája s Asociáciou občanov. Tá je predsa skrz - naskrz personálne prepojená s Občianskym tribunálom. Napr. z prvých signatárov Občianskeho tribunálu: 1. Igor Jurečka, čekovce, 17.11.2013 2. Juraj Chlebík, Trenčín , 17.11.2013 3. Daniela Matovičová, Prievidza, 17.11.2013 4. Jozef Klányi, Prievidza, 17.11.2013 5. Jozef Šolc, Bratislava, 17.11.2013 6. Milan Laurinec , Trenčín, 17.11.2013 7. Pavol Krcho , Púchov, 17.11.2013 8. Martin Guliš , Dubnica nad Váhom, 17.11.2013 9. Peter čačko , Trenčianska Teplá, 17.11.2013 10. Erik Fedor , Beluša, 17.11.2013 11. Dominik Kavan, Trenčianske Stankovce, 17.11.2013 12. Zdenko Paluška, Piešany, 17.11.2013 13. Marek Baláž , Handlová, 17.11.2013 14. Alexandra Mihalecová, Bratislava, 17.11.2013 15. Radovan Hynek , Trnava, 17.11.2013 16. Lukáš Kopáč , Oščadnica, 17.11.2013 17. Alexandra Vrtochová , Bratislava, 17.11.2013 ... V ten istý deň sa podpísal aj Peter Divéky, predseda Asociácie občanov.

"Aby zlo zvitazilo- staci malo- aby dobri ludia nerobili nic", pekný nick, ale čoho, koho sa bojíš, že si tu aj Ty, ako väčšina len v anonymite??? Krvavá Bojovníčka Veronika patrí k tým, ktorí sú ku každému milí - pokiaľ si neprejavíš svoj vlastný názor v nejakej zásadnej veci, a môže sa to stať aj čiste náhodou. Keď zbadá, že jej nepapkáš z ruky a ani nikdy nebudeš, staneš sa "nepriateľom ľudstva". A to aj vtedy, keď sa neznížiš na jej úroveň a nebudeš na ňu a ani na nikoho iného účelovom útočiť. Nie je samozrejme jediná a ani ničím výnimočná. Včera ma napríklad skoro "dorazila" jedna FB priateľka, keď mi napísala, že Rudo Vasky je vraj v podstate "dobrák"...

Nagy,všade chodíš len provokovať a rozbíjať.Upozorňujem na túto skutočnosť Skutočný snem.Ak tu budete mať túto osobu,čoskoro vám to rozbije.Vždy začne ohovárať a potom sa tvári ublížene.

Hynodm,kde končia argumenty (Ak vôbec neikedy začali), tam začínajú duchapusté ohováračky? Naozaj nevieš vyvrátiť? Pokiaľ som bol v tzv. skupine "Pokojní bojovníci", tak Krvavá Bojovníčka VŽDY VASKYHO OBHAJOVALA!!! A keď mi sproste a vulgárne nadával, nikdy sa neohradila. Ani voči nejakému Vasiľovi, ktorý sa vydáva za plukovníka a veliteľa "Východnej oslobodzovacej armády", robí nábor "brancov" a ponúka výcviky so strelnými zbraňami. Ak sa medzitým dištancovala od "krvavej revolúcie", dištancovala sa aj od osoby Rudolfa Vaskyho?

Politikom samozrejme vyhovuje, aby sa obcanie medzi sebou rozdelovali, ine vlastne nepotrebuju. Ak tam niekto vykrikoval extremy (osobne som to tam nevidel), nemalo by sa to urcite zvyraznovat a dokonca zovseobecnovat, lebo toto skodi este viac ako to vykrikovanie. Podsuva sa tym do podvedomia ludi (verim nechtiac), ze ked sa voda schvali tak je to len kvoli tomu, ze tam niekto vykrikoval. Ved to predsa nezmyselne. Ale pozrime sa, komu to vyhovuje, že ten zakon kvoli tomu prejde, predsa len tym, co ten zakon chcu schvalit...

pls.. musíme sa spájať, nie rozdeľovať !!!.. ľudia sme všelijakí - máme rôzne osobnosti, rôzne chyby, rôzne charaktery.. , no musíme nájsť kompromis ... RIEŠENIE NIEJE SÚŤAŽIVOSŤ, ALE SPOLUPRÁCA !!!! .. nezabúdajme načo a prečo sme sa všetci stretli, pre akú víziu a cieľ robíme to čo robíme ...

v prvom rade je najdôležitejšia komunikácia, ak ste mali nejaké výhrady, stačilo povedať... buď by sa veci vyriešili na mieste, tým, že by sa vysvetlili, alebo by sme prišli k spoločnému riešeniu.. Osobne si nemyslím, že bolo múdre hneď prezentovať dištancovanie.. skôr mi to pripadá ako osobnostná averzia medzi jednotlivými individuálnymi ľudmi..ale zaťahujete nás do toho všetkých.. ak máte osobnostný konflikt, vyriešte si ho mimo, alebo na seba nekukajte.. ale nenarúšajte niečo, čo v jednej aj v druhej grupe sa snažíme krvopotne budovať a nesprávajte sa jak puberťáci. Tu ide skutočne o závažné veci a rozhodnutia, každý jeden krok môže byť rozhodujúci a treba s rozumom pristupovať ku každej jednej činnosti, ktorá sa týka či už Skutočného snemu, Slobodného Občana, či Asociácie Občanov... Svoje ego si hladkajte inde a neťahajte to medzi nás, lebo spôsobíte také následky, kvôli ktorým vás bude škrieť svedomie do konca dní. Prosím, treba uvažovať triezvo !!! Navrhujem zorganizovať spoločný meeting zástupcov - organizátorov oboch strán, kde sa veci vysvetlia, za účelom znovupoloženia spoločného základu ďalšej spolupráce. Ide nám predsa o dobro všetkých.

Pani Alica, netusim preco spominate tie organizacie. Nieje problemom SkUtocneho Snemu spolupracovat so slusnymi organizaciami a obcanmi. My sa o to snazime a vzdy sa snazit budeme. Teraz tu riesime len jednu vec...narusovanie slusnej peticnej akcie, cim ju narusovatelia diskredituju. Nemiesajte tu spory, ktore tu niesu. Nemusite nas poucovat co je rozumne a co nie. Na mieste peticnej akcie pred NR SR sme sa o riesenie konfliktu snazili ako aj o komunikaciu, osloveni problemovi akteri vsak vo svojej aktivite pokracovali dalej. Preto sa distancujeme od ich vycinania, od ich urazlivych vykrikov, to je vsetko.Spolocne meetingy zastupcov aktivistickych skupin tu nerieste. Portal SUS nieje organizacia, je to medialny priestor patriaci obcanom. Nezastupujeme tu seba, davame tu priestor vyjadrit sa komukolvek bez cenzury. Nikto si tu teda ani ego nehladka a o to tu vobec nejde. Ide tu cisto len o diskreditaciu snahy odbornikov, ktori sa tu rok snazia zabranit vyvozu vody do zahranicia. Ochranujeme ich aktivitu.

O spolupracu sa snazime a budeme snazit. Z tohoto vsak vylucujem vsetkych, ktori hlasaju sibenice, krvave potoky a vrazdy. To je za hranicami ludskosti a normalnosti. S tymito ludmi nechceme a nebudeme mat nikdy nic spolocne. Cudujem sa, ze tu o tom musime diskutovat a vyvinovat sa z toho. Poprosim slusnych ludi, aby nas v tejto snahe podporili. Tym ktorym taketo bestialne a zvratene plany nevadia a myslia si, ze ich s tymito ludmi nieco spaja prajem aby, z tohoto omylu rychlo precitli. Idete proti obcanom tohoto statu.

Môj príspevok vznikol na základe prečítania si celej diskusie a teda jednotlivých komentárov, z čoho je časť môjho príspevku o osobnostných sporoch zrejmá a relevantná, a na základe osobnej účasti na petičnej akcií pred parlamentom. Nik z nás tu predsa nezastupuje seba.. sme tu kvôli všetkým občanom. Navrhla som reálne riešenie, ako spojiť sily, keďže za každou akoukoľvek skupinou je niekto, kto ju vedie. Myslím, že ani ja, ani vy nemáme záujem o navážanie sa jeden do druhého.. snažím sa nájsť spoločnú reč ako naďalej spolupracovať a prípadne predísť podobným neprajným situáciam.

Este raz to zopakujem. Tam kde je rec o sibeniciach, krvi a vrazdach, tam z nasej strany niet priestoru na zjednocovanie. Ak chcete jednat s takymito ludmi nech sa paci, ale bez nas. Tyto ludia siroko prezentovali tieto snahy aj na predmetnej akcii. My spravujeme tento portal a jeho clenovia nie su nijako na nas viazani, my ich nezastupujeme. Kazdy clen tohoto portalu je samostatny a jedinecny. Ak tu prezentujeme nejake nazory, su to nase nazory, ako clenov portalu. Ale ako organizatori tohoto portalu nedovolime poskvrnit tento portal ludmi hlasajucimi nasilie. Nedovolime takto ani znehodnocovat pracu nasich clenov, tykajucu sa zachrany pitnej vody. Neverim faktu, ze to musime vysvetlovat.....

ROZUMIEM .. ja taktiež nie som stotožnená s podobnými výrokmi, to si tu vysvetlovať skutočne nemusíme.. tým všetkým sa však snažím povedať, že kvôli trom či štyrom ľuďom, ste sa dištancovali od ostatných 30-tich, ktorí sú slušný občania a viedli slušnú petičnú akciu :-( ... a pre petíciu, či protest je základom väčšina ľudí, ktorý idú jedným smerom a za jedným cieľom .. to je všetko..

Pani Alica, precitajte si prosim nadpis tohoto blogu a aj text blogu. Ak budete citat s porozumenim, urcite nebudete tvrdit, ze sme sa distanovali od akcie slusnych ludi. Iste si precitate vety, kde im naopak za tuto aktivitu s uctou dakujeme. Tvrdime vsak, ze tato akcia vdaka tomu, ze sa aktivisti nevedia distancovat od tych ludi ktori skodia, a naopak casto pocitujeme k nim divne vazby, poskodila zachranu pitnej vody. To velmi jasne pocitujeme, verte mi. Mali sme povinnost o tom povedat. Snad tu nemusim citovat to, co je napisane o par riadkov vyssie v blogu....

Reagujem na reláciu "Očenáš,ktorý nie si na nebesiach" z 25.6.2014. Ostro protestujem proti jej tendenčnosti.Keď už sa pán Koróni hrá na nezávislého žurnalistu,prečo nedal priestor aj aktivistom,ktorí tam boli nech sa vyjadria?Prečo bol problém zavolať Martinovi Urminskému,ktorý je tiež reportér SV a ktorý tam je doteraz a mohol by podať nezávislé informácie z prvej ruky? Ale namiesto toho vytvoril tendenčnú reláciu,keď sám nebol účastníkom a spoliehal sa len na informácie z jedného zdroja ( p. Kovács) a dal priestor aj ďalšiemu človeku,ktorý tam nebol (p. Očenáš) ! Nechápem,o čo im ide. Ani jednému z nich ! Pán Kovács vraví,že pár krikľúňov zmarí jeho a snahy nás všetkých.Toto je čistý demagogický nezmysel.Skôr mám dojem,že p. Kovács vie,že akcia nebude úspešná,že zákon prejde do druhého čítania a vinu chce hodiť na aktivistov.A ak niekoho označí za zaplatených od vládnych činiteľov,bolo by korektné uviesť mená a dôkazy a od koho kto koľko dostal.Inak je to len podivná snaha rozbiť všetku snahu ľudí a protest 2.7. !!! Bol som účastníkom protestu,nezaznamenal som žiadny prejav násilia,ani fyzický,ani verbálny.Okrem jedného vulgarizmu na adresu médií som tiež nezaznamenal žiadny iný.Ale každý je predsa zodpovedný sám za seba a je preto nemysliteľné spájať jedincov z celou akciou,aktivistickým hnutím,alebo organizátorom akcie.Ako dôkaz prikladám aj video z akcie. Za dve hodiny záznamu by sa hádam podobné prejavy,ako sú spomínané v relácii,našli.Čo sa týka Vaského,od neho sa dištancujem a organizátori tiež nemôžu niesť za jeho činy a slová zodpovednosť.Napr. ja som ani nesledoval,jeho činy a slová na protestnej akcii. https://www.youtube.com/watch?v=-XIZRJVCzdE

Myslim si ze tiez stoji za to si precitat prispevky na FB na stranke Slobodneho vysielaca kde sa vyjadroval aj Pan Kovacs a to pod titulkom Kde konci aktivizmus a kde zacina ludska hlupost. Michal D

koso 19, alias Michal D, to sa tam Tibor Kovács vyjadruje k tým násilnickým prejavom alebo aj kritizuje občianskych aktivistov, ktorí mu kladú korektné, vecné a odborné otázky, na ktoré nevie, nechce alebo nemôže odpovedať? Bližšie: https://www.facebook.com/groups/294778570700611/?fref=ts (len pre odborníkov a poslancov parlamentu).

Pan Nagy v komunikacii somnou uplne postaci ked budete pouzivat koso 19 podpisal som sa pod svoj prispevok aby ste si vedeli spojit aj moje prispevky v danej komunikaci s tymto aliasom. To ci pan Kovacs nechcel,nevedel, nemohol odpovedat konkretnejsie na otazky nemozem posudit lebo neviem aky mal zamer avsak mna osobne to donutilo k premyslaniu a prehodnoteniu urcitiych postojov za co som mu velmi vdacny lebo mi ukazal inu cestu pre mna priatelnejsiu ako preliatie parlamentnej krvy.Ja osobne odsudzujem relaciu SV ktora bola podla mna vedena tendencne a napachala viac skody ako osohu kedze dyskusia ktora sa odohrala na FB sa dala rozputat aj inak ako len osocovanim a urazanim. Bohuzial Vas odkaz som nuteny ignorovat kedze sa nepokladam za odbornika ani za poslanca parlamentu, som len obycajny obcan unaveny a znechuteni dianim v nasom state ktory sa uz nehodla prizerat tomu co sa tu deje a chce sa podielat na zmene k lepsiemu.

koso19, ak ste úprimne a principiálne proti vyvraždeniu všetkých poslancov, vojakov, policajtov, tak sme na internete už piatich. Viacerých by som sa ťažko dorátal. Čo poviete potom na: KONIEC VŠETKÝM KRVAVÝM DEMONŠTRÁCIÁM - https://www.facebook.com/groups/687152698014944/?fref=ts ?

Pan Nagy nikdy som nebol na za vraždenie policajtov kedže oni sú len nástrojom často krát tiež spochybňujúc vo svojej mysli to čo robia avšak nemôžu si dovoliť sa postaviť na odpor lebo by boli siankciovaný alebo rovno prepustený a o vojakoch nesmie byt ani slova ved to by som musel zabiť vlastného brata jedine s čim som donedávna súhlasil bolo ohľadne politikov ale aj to som prehodnotil po debate s Pánom Kovacsom a momentálne sa sam seba pýtam ako ja človek ktorý bol odmalička proti prejavom násilia som klesol tak hlboko že som začal schvaľovať to čo som predtým tak rázne odmietal, možno to bolo následkom tlaku z TV kde nám prezentujú násilie ako každodenný chlieb, možno kvôli tlaku zistených informacii som sa zlomil mno povedzte čo vám prve napadne keď si pozriete na FB stránku združenia Slovensky Branci https://www.facebook.com/SlovenskiBranci?fref=ts ja som si logicky povedal že ti ľudia sa asi na niečo pripravujú ved predsa museli za nejakým účelom vzniknúť no nie? KONIEC VŠETKÝM KRVAVÝM DEMONŠTRÁCIÁM to je idealistické v ľuďoch je násilie zakorenené a to práve ako prostriedok nápravy a rovnako ako zver tiež po ňom siahajú keď sa cítia ohrozený, vždy sa nájde niekto kto pôjde násilnou cestou či už z hľadiska matematického na základe pravdepodobnosti alebo zo sociologickeho kedže mame osoby rôznych názorov, výchovy a presvedčení alebo historického kde napr na slovensku jeden z velikánov hystérie Samo Chalupka a jeho báseň Mor ho v ktorej vyzýva vtedajší ľud k násiliu ja si myslím že tento prvok u ľudstva nevymizne ale je to pekná myslienka :D

koso19, keby ste si prečítali čo len prvý príspevok v skupine: https://www.facebook.com/groups/687152698014944/?ref=ts&fref=ts, určite by ste pochopili, že nejde o žiadne utopické snívanie, ale hlavne len a len o to, aby aj KVANTITATÍVNE VYJADRENIE - prihláseniu sa istého počtu občanov k istému verejnému (politickému) postoju, malo čím viac, tým väčšiu váhu aj v masmédiách, teda aj u dosiaľ prevažne mlčiacich občanov! Mnohí ľudia majú sklon podporovať násilné prejavy ovplyvnení masmédiami (Ako napr. v skupine uvedená kresťanská štatutárka Bibiana). Mnohí ľudia majú sklon podporovať násilné prejavy zo zúfalstva (podobne ako moslimskí teroristi). Alebo, ako píšeš, keď sa cítia ohrození. Lenže, žiaľ, nenapadne ich pýtať sa samých seba, či by to nešlo aj demokratickými prostriedkami. Obhajovať násilie, teda aj jeho legálnosť, beztrestnosť argumentom, že "vždy sa nájde niekto kto pôjde násilnou cestou či už z hľadiska matematického na základe pravdepodobnosti alebo zo sociologickeho kedže mame osoby rôznych názorov, výchovy" mi príde dosť scestné. Je to presne to isté, ako keby sme týmto istým argumentom obhajovali všetky vraždy a zdôvodňovali ich beztrestnosť! P. S.: Mohli by ste mi, prosím dať link na tú Vašu debatu s p. Kovácsom, po ktorej ste sa vzdali myšlienky práva na zabíjanie politikov?

Pan Nagy kedze som sa do skupiny neprihlasil nemozem si prezerat komentare takze neviem co sa v nich pise. Pan Nagy ruku na srdce zijeme na slovensku Vaha v masmediach a to hlavne ohladne pokojnych protestov ale aj casto obcianskych zdruzeni sa blizi k nule vsetci vieme preco, a prave aj preto to vidim ako idealisticku mislienku, samozrejme za predpokladu ze pacifizmus bude sireny a nasilie bude tvrdo odsudzovane masmediami sa z utopistickej myslienky posuvame do urovne minimalne teoretickej avsak presny vysledok sa dozvieme az ked tento stav nastane a to nieje zrovna nieco co so coho by som sa rad pustal v nejakej debate kedze najradsej mam fakty ktore su len velmi tazko vyvratitele. Myslim si ze ste moju myslienku nepochopili zrovna spravne mozno som ju ja zle sformuloval a nepriniesla to co som chcel vyjadrit, neobhajoval som nasilie pri protestoch ani nasilie ako take chcel som tym povedat ze za terajsich pomienok na slovensku tak ako su nastavene je potrebne s nasilim pocitat na protestoch a peticiach a prave preto by organizatori mali prijat patricne kroky napriklad pred protestom ale aj pocas neho vyzivat obcanov aby sa nepouzivali nasilne prejavy je to len jeden z prikladov tych opatreni je potrebnych samozrejme viac. https://www.facebook.com/SlobodnyVysielac/posts/654390371313789 Ide o komentare pod zdielanym prispevkom na FB stranke SV a to dna 26 júna Kde končí aktivizmus a kde začína ľudská hlúposť a naozaj zelam pevne nervy kedze ako zaritemu pacifistovi sa vam nebude take mnozstvo prispevkov obhajujucich nasilie citat zrovna najlahsie. Ps: ak sa vam zdaju moje myslienky neuplne alebo zmatocne ospravedlnte ma som pod vplivom liekov od bolesti koli mojmu terajsiemu zdravotnemu stavu a bohuzial mam vecsinou nie zrovna cistu mysel a to obvzlast za takeho zleho pocasia ake mame teraz v BA

koso19, skupina, ktorú som Vám doporučoval - https://www.facebook.com/groups/687152698014944/?ref=ts&fref=ts je otvorená, takže tam môže každý čítať aj bez prihlásenia sa...

Pán Nagy ospravedlňujem sa máte pravdu bohužiaľ neviem z akého dôvodu sa mne komentáre zobrazili až po otvorení príspevku na samostatnej stranke čo sa týka tlaku masmédií na obyvatelstvo tak k tomu som vám už prezentoval aj bez toho aby som si musel prečítať príspevky na spomínanej stránke.

Karol Nagy preco ste prezentovali vo svojom vyjadreni voci mojej osobe polopravdy a klamstva a ucelovo zavadzate ostatnych clenov vasej skupiny? https://www.facebook.com/groups/250281018495870/250300595160579/?notif_t=group_comment_reply pozvany dobre viete ze som svoj nazor na krvavu revoluciu prehodnotil rovnako musite vediet aj to ze som bol do vasej skupiny pozvany a to len za ucelom mojej diskreditacie co som pochopil kratko potom ako som pozvanie prial.Preco ked tvrdite ze by ste ma museli vyhodit ste vobec schvalili moju ziadost o priatie do vasej skupiny? Preco potom nenavrhnete moje vylucenie aj z tejto stranky ked Vam tak moc vadím ? Viete p Nagy je velky rozdiel zneuzivat prava administratora vo svoj prospech a spravat sa korektne a respektovat nazor ostatnych aj ked sa od vasho tak moc líši kludne si dalej ukajajte svoje ego ale pre mna nieste omoc lepsi ako nasi uzastny politici ktory nemaju problem pouzivat vseliake spinavosti rovnako ako ste to urobili vy skoda ze v nazve diskusie mate len Principiálne, inteligentne, zrozumiteľne bohuzial nemate tam cestne co sa ukazalo ako kamen urazu kedze vy ste sa cestne vobec nezachovali. Tvrdite ze vasa diskusia je pre odbornikov zabudli ste dopisat ze vami vybranich podme sa teda bavit o IT kde som odbornikom ja viete vobec ako funguju routrovacie protokoli co vsetko sa nachadza v novych CPU I7 a na akom principe funguju dokazali by ste vobec vytvorit funkcnu vnutrofiremnu siet ci uz na zaklade RIP alebo EIGRP ? pripadne identifikovat zavadu na PC ci notebooku alevo serveri? silno o tom pochybujem kedze vy ste odborom na nieco uplne ine a nie IT aj napriek tomu Ja vas neodsudzujem narozdiel on Vas, v Pripade ak sa viacerý zhodnú ze ma tu nechcete kludne z tejto stranky odidem nemam dovod sa nasilu drzat tam kde ma nechcú.

Pan Koso19, boli by sme radi keby ste na tomto portali zostali. Vazime si Vase nazory, ktore ostatnych urcite obohacuju a pomahaju naozaj tvorivo hladat cestu. Nenechajte sa znechutit ludmi, ktorych ulohou je tuto snahu narusat.

Pan Kovacs ako som sa vám vyjadril už v emaily nehodlám prestať pretože by som to pokladal za sebecké z mojej strany keďže tu sa riešia záležitosti ktoré sa priamo dotýkajú nás všetkých. Za seba len dúfam že klamstva a polopravdy o mne sírené p Nagym nepoškodia tento projekt ani jeho dobrý zámer. Pan Nagy ma asi pokladá za "veľkú rybu", doteraz neviem prečo, keďže sa rozhodol takto očierňovať moju osobu vo svojej FB skupine ale s tým som mal asi počítať od začiatku keď som sa začal verejne vyjadrovať k témam ktoré ma trápia a ktoré nie je možné jednoducho prehliadnuť. Ďakujem Vám za Vašu podporu p Kovacs ako som zistil sám na sebe ešte je toho veľa čo sa musím naučiť aby som nabudúce nespadol do ďalšej pasce.

Koso19 alias Michal Doblej sa urazil v uvedenej skupine, zrušil vlastné hlasovanie a vystúpil zo skupiny. Urazil sa za to, že som si dovolil obnoviť jeho komentáre, ktoré on po tom, ako som na neho reagoval vymazával. Mal som nechať celú diskusiu len s mojimi komentármi, ktoré po vymazaní koso19 - ych vyzerali, akoby som sa rozprával sám so sebou, prípadne s duchom???

Pan Nagy ja som svoj komentar niekolko krat upravoval a to do tedy pokial nevyjadroval spravne moju myslienku ,preco neuvediete pre objektivnost ,ze niektore komentare sa tam objavili neuplne co bola chyba z mojej strany, nasledne som ich vymazal aby sa nestalo ze na nich bude niekto reagovat kym nebudu uplne nakoniec sa dany komentar objavil dokonceny a to v podobe kde som bol s nim ja spokojny, ved koniec koncov aj vy ste svoje komentare upravovali ako sa Vam zachcelo a to bez toho aby niekdo zverejnoval ich predchodzi text alebo strukturu. A co tie klamstva ze som za vrazdenie a ze burcujem k vrazdeniu kde uz vyssie som Vam uviedol diskusiu ktoru som mal s p.Kovacsom ohladne tejto problematiky alebo dalsie ze som len proti SMER-u-SD co sa tiez nezaklada na pravde kedze som proti cca 90 percentam politikov vo vlade o zvysku mam pochybnosti. odisiel som z vasej diskusnej skupiny lebo som pochopil ze vam o diskusiu jednoducho nejde to je vsetko. Namiesto toho aby ste respektovali moj odchod ste pokracovali v pisani komentarov v ktorych ste ma ociernovali pan "SAMOSUDCA". Navyse kto vam vobec dal pravo posudzovat moju osobnost a osocovat ma popripade hodnotit moje kvality ved pokial viem nepozname sa osobne? Vo svojej diskusnej skupine ospravedlnujete svoje konanie tym ze ste boli donuteny. Pitam sa vas kto alebo co vas donutilo? Bolo by pre vas viac pijatelne keby som svoje nedopracovane komentare ponechal na stranke a zacal pisat dalsi a dalsi az napokon by som dopracoval ku komentaru ktory spravne vyjadril moju myslienku a bolo by ich tam mozno 4 alebo 5 avsak vsetky by vyjadrovali tu istu vec len s malými obmenami?

koso19, alias Michal D, alias Michal Doblej, ako informatik by ste si mali aspoň uvedomiť a následne aj pochopiť, že: Ja som Vami mazané komentáre rekonštruoval vždy až potom, ako ste ich Vy na FB DEFINITÍVNE A NEZVRATNE všetky vymazali! Na FB je spústa nastavení, nepochopiteľných až diabolských, ktoré verejne už piaty rok kritizujem. Aj som o tom otvoril dve osobitné skupiny. Ale Vy ste zrejme dosiaľ nepochopili systém editovania na FB! Keď svoj komentár editujete, každý účastník vidí, že komentár je upravený. A každý člen skupiny, ak chce, môže si na to kliknúť - a zobrazí sa mu história úprav. Máte niečo proti tomu? Samozrejme, ak ten komentár napokon, hoci aj po desiatich úpravách vymažete. Nikomu sa nezobrazí nič (Iba tým, ktorí sú účastníkmi debaty zostanú automatické oznámenia FB v mailovej schránke). Máte niečo proti tomu? Vyčítate mi: "koniec koncov aj vy ste svoje komentare upravovali ako sa Vam zachcelo a to bez toho aby niekdo zverejnoval ich predchodzi text alebo strukturu." Ako som Vám už vysvetlil, pokiaľ som niektoré komentáre editoval, využil som len moje právo, tak ako ho využíva aj miliarda iných ľudí. Že som predošlé verzie osobitne nepublikoval a nepublikoval ich ani nikto iný? Jednoducho preto, že KAŽDÝ, koho by zaujímali, si ich môže zobraziť jediným kliknutím! Na druhej strane: Ja som si dokonca ani nedovolil Vaše počínanie kritizovať! Len som Vami vymazané komentáre rekonštruoval. Všetko sa dá dokázať! Poviem to ešte inak, ak sa opakujem, ospravedlňujem sa. nemám teraz času po sebe čítať viac viet dozadu. PROBLÉM NEVZNIKOL tým, že ste svoje komentáre editovali. Ani v tom, že ste ich editovali viac krát a rýchlo po sebe. Problém vznikol až vtedy, keď ste viacnásobne editované komentáre ÚPLNE VYMAZALI. Ešte raz opakujem: Na FB Vám to ale vôbec nevyčítam! Iba Vy, "NEDOTKNUTEĽNÝ" ste sa urazili, následne ste vymazali aj komentáre, ktoré ešte vymazané neboli, zrušili ste svoje hlasovanie a odišli zo skupiny... :-(

Karol Nagy mne je úplne jedno čo vy kritizujete alebo nie a čí ste o tom vytvorili skupinu alebo aj dve, toto pravo mi dáva Stranka Facebooku svojimi nastaveniami a vy ste mi toto pravo proste zobrali. Jednoducho ste sa zachovali nedemokraticky keďže ste nerešpektovali moje vlastne rozhodnutie ohľadne mojich vlastných komentárov a nie nemáte na to ani morálne ani iné pravo meniť moje osobne rozhodnutia bez môjho vlastného súhlasu, a čo je ešte horšie je že ste ma sprosto očiernili a písali o mne klamstva veď vy sám ste si vyžiadali link na moju debatu s Panom Kovacsom takže viete kde je pravda no aj napriek tomu ste konali tak ako ste konali. Vy ste si nedovolili moje konanie kritizovať nedajte sa vysmiať: ..."preukázal okrem vzťahovačbosti, ješitnosti aj vážny nedostatok :principiálnosti." O deficitu ostatných kvalít očakávaných podľa názvu skupiny som radšej pomlčal. Urobil som tak až po tom, ako sám zo skupiny vystúpil." toto sú vaše vety kde ma súdite až po mojom odchode aby som nemal možnosť reagovať jednoducho ste ma začali ohovárať a čo je mimochodom veľmi "DEMOKRATICKÉ" a to len preto že som sa odvážil využiť svoje pravo, čo vy mimochodom neschvaľujete ale to je Váš problém pán Nagy že toto neschvaľujete . Urobili ste tak podľa mňa z vlastnej sebeckosti a to preto aby si náhodou niekto nemyslel že sa bavíte s duchom čo je absolútny blud lebo ako som vám už napísal a ako je aj preukázateľné v momente keď bol komentár dokončený tam aj ostal až do doby keď som sa rozhodol na takto nedemokraticky vedenom debatnom krúžku neparticipovať a všetky svoje komentáre som zmazal a odišiel som z vašej diskusie . No neodpovedali ste mi na moje dotazy a to : Prečo ste prezentoval vo svojom vyjadrení voči mojej osobe polopravdy a klamstva a tak účelovo zavádzate ostatných členov vašej skupiny? Prečo som bol do skupiny pozvaný a prečo ste vy osobne schválili moju participáciu v skupine keď ste sa vyjadrili že keby som neodišiel museli by ste ma vyhodiť ? Kto vám dal pravo súdiť ma, keď už ste sa povýšil do pozície samosudcu ?

koso19, **************** na tomto mieste pouzivatel porusil pravidla pouzivania portalu **********************. Vymazal si svoje komentáre. Áno, ako píšeš: "toto pravo mi dáva Stranka Facebooku svojimi nastaveniami", ale opätovne **************** na tomto mieste pouzivatel porusil pravidla pouzivania portalu ********************** keď pokračuješ: "vy ste mi toto pravo proste zobrali." Sú Vaše komentáre v skupine vymazané, tak ako ste si ich sám vymazal? Sú (https://www.facebook.com/groups/250281018495870/?fref=ts). Tak tu nezávadzajte ľudí! Naopak, Vy si osobujete právo inému účastníkovi zakazovať publikovať to, čo publikuje, teda v tomto prípade, citovať Vás. Sapienti sat.

Pan Karol Nagy my sme si nepotykali a preto by som bol rad keby ste aspoň tu preukázali základ slušnosti a v budúcnosti mi vykali. Žiadam Vás touto cestou aby ste moje komentáre teraz už vymazane neparafrázovali a nepoužívali vo svojich komentároch. Zároveň Vás žiadam o odstránenie urážlivých vyjadrení na moju osobu z Vašej FB stránky. Ohľadom komentárov: Jednoduchá logika pán Nagy keďže ste ju nepochopili skúsim objasniť: Ja som sa rozhodol svoje vlastne komentáre vymazať na to sa zhodneme ale tým že vy ste ich parafrázovali vo svojom komentári: 1, nerešpektovali ste moje rozhodnutie o ich odstránení a to z vám vlastných pohnútok 2,zabránili ste mne v úprave vlastnej myšlienky pripadne k jej odstráneniu z diskusie ,ako ste aj vy uznali toto pravo mi vyplýva z nastavení stránky FB a teda zobrali , zamedzili, uzurpovali , ukradli,... ste mi pravo rozhodovať o mojich vlastných myšlienkach. Apelujem na vašu INTELIGENCIU ,keďže sa tak snažíte prezentovať ,aby ste rešpektovali moje rozhodnutie . Keďže tak rad používate paragrafy a asi je to vám bližšia cesta komunikácie dávam Vám tiež jeden do pozornosti : "V zmysle § 373 ods. 1 Trestného zákona: kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky. " Naďalej som Však nezaznamenal odpoveď na predošlé otázky ak Vám na nich nie je niečo jasne prosím vyjadrite sa a ja sa Vám to pokúsim objasniť.