Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
Otvorený list
Obrázok používateľa karin

TU môžete napísať list politikovi alebo inštitúcii

TU je priestor na on-line zverejnenie listu, ktorý chcete adresovať poslancovi, politikom, prípadne verejným inštitúciám, ktoré si nesplnili svoju zákonnú povinnosť, alebo vás konkrétne ako občana nejako poškodili. List môžete napísať aj v prípade, že máte podnet na riešenie spoločenských problémov.

Svoj list prosím napíšte vecne a pokúste sa v ňom navrhnúť riešenie, ktoré ste očakávali. Obsah listu musíte dokázať obhájiť konkrétnymi dôkazmi, v prípade, že vás adresát k tomu vyzve.

Pozrite si prosím Pravidlá používania portálu, aby ste sa nedostali do rozporu so zákonmi SR.

Do listu môžete vkladať linky (URL adresy) na podporné materiály, ktoré dosvedčujú vaše tvrdenia obsiahnuté v liste, prípadne linky na videjká alebo fotografie, ktoré ste si zhotovili a svedčia o pravdivosti tvrdení obsiahnutých v liste alebo inak dokumentujú vaše tvrdenia.

List, ktorý napíšete budú čítať členovia portálu a môžu vám vyjadriť podporu, prípadne ho môžu odmietnuť. Ak bude mať list určitý počet priaznivcov, alebo jeho obsah bude tak závažný, že budete trvať na jeho medializácii, radi vám pomôžeme ho prezentovať v médiách.  

Ak sa dostaví od adresáta odpoveď na list , určite sa o tom dozviete.

Tento priestor je tu hlavne pre občanov, ktorí boli na úradoch alebo politikmi odmietnutí, hoci bolo evidentne poškodené ich občianske právo.

Zverejnením sa púšťate do boja za svoje občianske práva a máte možnosť v tomto úsilí získať veľkú podporu širokej verejnosti.

Veríme, že aj takýmto spôsobom je možné dosiahnuť zákonom stanovené právo pre bežných občanov.

 

Tím portálu SUS

Upozornenie admina: Za každý Otvorený list bude možné zahlasovať, teda ho podporiť alebo ho odmietnuť. Aby bolo hlasovanie občanov aktuálne a platné, autor Otvoreného listu svoj uverejnený list nemôže dodatočne meniť, upravovať, alebo odstrániť. Ak sa predsa len vyskytne vážny dôvod a autor listu bude chcieť urobiť úpravy, prosím kontaktujte nás na admin@skutocnysnem.sk a pokúsime sa vašej požiadavke vyhovieť. V prípade, že list bude obsahovať nevhodný obsah, vulgarizmy alebo nevhodné linky, admin ho nemusí zverejniť. V prípade ak list za určité obdobie nedosiahne potrebnú podporu členov SUS môže byť adminom odstránený.

 

Prosím venujte dostatočnú pozornosť Podmienkam používania portálu, kde sú popísané podmienky uverejnenia Otvoreného listu.

Výsledky hlasovania
Pozrite si porovnávací graf
SKUTOČNÝ SNEM
7Za
2Proti
Ešte si nehlasoval.

Diskusia

Vyjadrujem tvorcom portálu vďaku za tento priestor. Niekedy sám už neviem na akú lampáreň sa mám obrátiť. Tu vo vlastnej krajine sa slušní občania práva nedovolajú. Ak by som tu dokázal získať podporu na riešenie nejakej z mojich kauzičiek, privítal by som to.