Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
Otvorený list
Obrázok používateľa RobertHacsi

Pozvánka na stretnutie členov portálu Skutočný Snem.

Zdravím každého člena portálu Skutočný Snem!

V Sobotu 19.Apríla 2014 sme sa s organizátormi Skutočného Snemu, pánom Tiborom Kovácsom a Martinou da Silva dohodli na stretnutí. BUDE TO V Bratislave, Svätoplukova 5, budova ARP autodiely na 1.posch, o 14.00 hod.!!!

------------------------------------------------------------------------------------

Stretnutie sa uskutočnilo a postrehy účastníkov si budete môcť prečítať v diskusii, pod týmto otvoreným listom. Ďakujeme za príspevky, účasť a konštruktívny prístup.

---------------------------------------------------------------------------

Veľmi rád by som na toto stretnutie zároveň pozval každého, kto má záujem a môže dôjsť v tomto termíne. Na vysvetlenie prečo práve tento termín, musím povedať, že zatiaľ som ešte v zahraničí, a keď sme sa bavili o vyhovujúcich termínoch, tak padol práve tento. V budúcnosti ak bude záujem, tak verím, že sa takéto stretnutia môžu opakovať, teda nezúfajte ani tí, ktorí by ste sa teraz nemohli dostaviť.

Podľa počtu záujemcov skúsime nájsť nejakú miestnosť, sálu alebo miesto v prírode a tiež spoločne v diskusii pod článkom vyberieme mesto, v ktorom sa stretneme.

Verím, že takéto stretnutie môže dianie okolo Skutočného Snemu a jeho cieľov rýchlejšie pohnúť a nájsť spoločnú vlnu a spoločnú reč ohľadom budúcich aktivít. Môžme si napríklad v kruhu vymeniť informácie na rôzne témy, každý sa môže vyjadriť o tom, čo cíti za svoje priority, kto čo si myslí, že je potrebné uskutočniť na Slovensku, kto čo vidí ako východisko zo súčasnej situácie, kto môže ako a čím pomôcť, ako môže portál Skutočný Snem pomôcť transformovať súčasný autoritársky systém (pyramídovú štruktúru správy a riadenia) na systém spolupráce medzi ľuďmi a vyjadrenie myšlienok o lepšej budúcnosti na Slovensku skutočnými činmi a spoluprácou. Tiež súbežne sledovať, ktoré ďalšie občianske združenia a aktivity je potrebné podporiť, alebo s nimi spolupracovať a vzájomne si pomáhať. Každý si môže pripraviť, s čím sa chce podeliť.

Zo zozbieraných nápadov sa dá urobiť zoznam podľa priority a na tom zozname môžme pracovať. Či už bude tento zoznam na papieri, alebo len v našich mysliach zjednotený.

Ja považujem portál Skutočný Snem za nezávislú platformu, ktorá má veľký potenciál pre budúcnosť a je len na nás ľuďoch ako tento potenciál využijeme.

Podľa môjho názoru potrebujeme budovať celostný systém, ktorý naše životy nebude zotročovať, ale práve naopak, bude napomáhať slobode, rozvoju, vzdelávaniu a vyjadrovaniu každého jednotlivca v tejto našej spoločnosti.

Potrebujeme pohľad každého, kto sa s ním chce podeliť a na základe týchto pohľadov na svet tvoriť systém, ktorý bude vyhovovať ako ľudom, tak aj prírode, súčasťou ktorej sme a bez ktorej by sme tu žiť nemohli. Preto aj môžu odznieť nápady okolo prírodného poľnohospodárstva, permakultúri, agrokruh pána Šlinského, atď. Pretože ak chceme byť Slováci sebestační národ, tak bez potravinovej sebestačnosti to nepôjde. Preto treba podporiť aj projekty, ktoré by odkupovali pôdu, aby sme tak zabránili zahraničným firmám skupovať ich, aspoň kým sa tomuto nezabráni zákonom. Ale to je len taký návrh, uvidíme, čo spolu dokážeme.

Verím, že portál Skutočný Snem môže v týchto veciach zohrať veľkú rolu.

Tiež by sme mohli prebrať, že kto, by čo, rád pridal do tohto portálu ako ďalší modul.

Prosím vyjadrite sa pod článkom, kto by mal záujem a kde by mu to najviac vyhovovalo. Ja sa prispôsobím a dostavím sa vrámci SR hocikde, avšak asi by bolo rozumné zvoliť nejaké geograficky neutrálne miesto. Ako nápad ma napadla napríklad Banská Bystrica, napríklad Slobodný Vysielač, ale záleží od počtu a od vašich ďalších návrhov.

Vďaka a prajem každému veľa zdravia a vedomia.

S pozdravom, Robert

Stretnutie sa kvôli malému počtu prihlásených organizuje v BRATISLAVE. Prosím dajte vedieť, kto môže prísť. Budeme v kancelárii SUS niekedy v poobedných hodinách po 14tej. Zatiaľ je nás 5 ľudí.

Výsledky hlasovania
Pozrite si porovnávací graf
SKUTOČNÝ SNEM
6Za
Ešte si nehlasoval.

Diskusia

19.4. spadá pod Veľkonočné sviatky a to už možno majú ľudia iný program, sadiť, alebo naopak prijsť z mesta vydzobkať vyrastené produkty na vidiek, rozjímať, poleňošiť (sexovať, keďže vraj sa kedysi konečne dalo po zime poumývať v studničke)... aj keď teda demokracia nikdy nespí a treba ju zalievať krvou aktivity :) (ako napr. SuS +++)

Cez Veľkú noc je veľmi zlý dátum. To je Biela sobota, najväčší sviatok kresťanov, den nádeje. A u nás aj pečenia a príprav na rodinné stretnutia.

Myslím, že práve ten, ktorý nám šiel príkladom a kvôli komu tie sviatky slávime pracoval, uzdravoval aj v sobotu...prečo by sme teda v tento čas neurobili niečo pre uzdravenie našej krajiny? To len tak na zamyslenie. Je to len tradícia a čas návštev, alebo to môže byť aj čas konštruktívnych diskusií pre uzdravenie našej zeme?

Občania, rozumieme vašim námietkam, ale keďže vyzývateľom na stretnutie je pán, ktorý príde domov z Anglicka práve na sviatky, dátum je tento. Zatiaľ iný dátum nepredpokladáme. Ak sa to nebude nikomu hodiť, stretneme sa s nim samy ako organizátori portálu a jeho názory, požiadavky, návrhy na zlepšenia vám budeme tlmočiť. Aj my, organizátori by sme cez sviatky najradšej odpočívali, ale záujem tohto nášho člena berieme vážne a považujeme za dôležité využiť čas, keď sa objaví na Slovensku.

Páčil sa mi ten návrh , že by sme skupovať aj my pôdu , ved´ keby sme boli viacerí tak by sme mohli niečo dohodnúť , Ja som už dávno spomínal aby sa viacerí ĺudia pospájali a kupovali by sme niečo . A až teraz som sa stretol s podobým návrhom resp. človekom kt . má podobný a dobrý nápad .

Priatelia, spravte, prosím niečo s týmto portálom. Je neprehľadný, zle sa tu orientuje. Po prihlásení sa ma to vyhodí do mojich dat a vždy mi dlho trvá než nájdem kde som bol do prihlásenia. Celkovo to treba zjednodušiť, sprehľadniť. Nemusí to byť vycifrované, som za jednoduchý, ale prehľadný dizajn.

Je to naprogramovane kvoli novym prihlasenym, ktorych to uvita v profile a tam si mozu menit heslo. Pre tych, co su prihlaseni a pouzivaju portal pravidelne je zbytocne, aby sa im najprv otvaral profil. Napisali sme poziadavku na nasich ITckarov, uvidime, ako si s tym poradia. V kazdom pripade to prve neformalne stretnutie ponukame aj pre taketo podnety, aby sme mohli prediskutovat, co je na portali zbytocne alebo zle. Vazime si Vas podnet. Pokusime sa najst riesenie. Je to vsak aj o financiach, ktore do toho vlievame a verte, ze kazda uprava nas cosi stoji. Chce to trpezlivost a cas. Uz onedlho na portali spristupnime "obecne snemy". Verime, ze mnohe procesy v snahe pomoct Slovensku sa tak urychlia a zefektivnia. Zelame Vam pekny den.

Cakame este posledne ohlasy na vyzvu k stretnutiu. Skontaktujeme sa s vyzyvatelom z Anglicka a dame vediet konecnu verziu, teda miesto aj cas tsretnutia, najneskor do 15.4.(utorok) na uvodnej stranke portalu aj na FB profile. Sledujte...

Mám záujem o toto stretnutie, ale od 19.4.2014 budem mať doma deti a vnúčatá, čo je vzácna návšteva. Azda využijem iné príležitosti k stretnutiu. Prajem všetko dobre.

Vzhľadom na to množstvo ľudí môžeme skúsiť nejakú električku. :) Ak dožijem, tak príjdem. Ešte by to chcelo čas, aspoň orientačne, možno stihnem zrána ešte vyplieť nejakú burinu.

Vyplieť burinu, alebo mulčovať :-) http://www.zdravezahrady.sk/zdrave-zahrady/clanky/mulcovanie-nastielanie-pody/ Čakám na potvrdenie od organizátorky Martiny ohľadom času, zatiaľ som jej priebežne navrhol okolo 14:00. Ale ja sa prispôsobím, nech je čas akýkoľvek. Tak uvidíme.

Tesime sa, ze chcete prist. Bude nas asi 5, s vami 6. Miesto je Svätoplukova 5, co je hned blizko autobusovej stanice Mlynske Nivy. V budove ARP autodiely na 1. poschodi. Bude super kavicka a verime, ze kvalitna diskusia.

Uhm, ano, ano. Ešte mulčovať a môžem sa na to vytoto, alebo niekoho zaplatiť na trhanie buriny. "Záhradka" má asi 35 árov, elektrický pohon vodárničky na polievanie odhadujem na 2 eura/deň/aspoň 80 dní, rotavátor možno cca 10 euro, hnojivá, semená, planty tak do 120 euro, uskladnenie, čiže bedničky, piesok, daň zo stavby a pod. takých 20 euro, mrazáky povedzme 5 euro/mesiac, náradie, pretože dnešný rýľ sa zlomí po roku plus špagát, plôtik, tyčky povedzme 30 euro... Nepočítam postreky a pod. Plus praca 8 osobohodín za deň od marca do októbra. Nuž a keď konečne vyrastie bioredkovka, tak v hypermarkete stoji 15 centov, prípadne, ako teraz, všetky broskyne majú kučeravosť a púčiky na spodných haluziach marhúľ sa mi zdaju chytené mrazom. Kvazisebestačnosť je pre fanatikov.

Ano pre fanatikov, ktori vidia v tom aj duchovny rozmer...financne to uz nieje vyhodne. Takze, je to o investovani, niceni tela...ale asi aj o dobrom pocite z odvedenej prace a zuslachtovani krajiny. Tak prajeme nech to rastie samo..

Zdá sa, že bude aj pekné počasie... akú dopravu zvolím, vyplynie z toho, ako sa bude vyvíjať sobotné doobedie, možno si dovolím 10 minút meškať.

Ahojte ľudkovia :-) Až dnes som objavil tento portál, hneď som sa regol a už 2 hodky lustrujem a... páči sa mi to tu. Neskôr budú aurčite aj nejaké pripomienky/návrhy na vylepšenia, ale... neskôr. Toto stretko som evidentne už prešvihol. no ďalšieho sa veľmi rád zúčastním a aktívne zapojím do... diania. Kedy bude ďalšie :-!) ?