Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
Otvorený list
Obrázok používateľa agrarnik z HN

(Ne)Podporme parlamentnú stráž.

 Už aj tak dosť v deravom rozpočte našej finančne ubolenej  a podvyživenej republike si ideme si vytvoriť parlamentnú stráž z peňazí daňových poplatníkov. Údajne to má zabezpečiť poriadok a disciplínu v našom zvrchovanom parlamente. Po všetkých aférach a excesoch neviem či je to ešte parlament, staničný bufet alebo cirkusové šapito Slovakia.

Podľa zdravého uváženia obyčajného sedliaka v parlamente sedí politická elita Slovenska. Teraz si treba zadefinovať, či je to ozaj politická, finančná alebo duchovne najbohatšia elita občanov Slovenska. To, že sa vedie verbálna súťaž, vyhrážky či ostré slovné výmeny to sme si už zvykli ako na nekvalitné potraviny z dovozu na pultoch našej obchodnej siete. V parlamente boli aj chlapské, či ženské zauchá no národ mal možnosť vidieť už aj pästné súboje a mohli sme sa na tom pobaviť a to je všetko. Žiaľ úbohosť duchovných, morálnych a etických  hodnôt prifarbená s alkoholovým podtónom posunuli túto inštitúciu do marazmu.

Geniálne to vymysleli so zriadením parlamentnej stráže. Občania sa skladajú na politické rozpočty parlamentných strán miliónmi eur, platy a výhody poslancov sú ozaj excelentné, kde v krajine už vyše 20% občanov žije pod hranicou chudoby. Slovensko sa postupne transformuje na policajný štát. Máme na Slovensku štátnu políciu, mestskú a obecnú políciu, finančnú políciu, vojenskú, železničnú, internetovú  a dokonca aj tajnú alebo skôr verejnú SIS. Tak toto sú problémy nášho zákonodarného zboru. Štátna polícia a osobitné oddelenie pre mravnostné delikty poslancov by bola konečne ozbrojená päsť na ochranu v boji proti vnútornému nepriateľovi poslancov  najschodnejšia asi cesta

Občania  majú tiež problémy medzi susedské  spory bude asi riešiť susedská polícia, problémy v krčmách krčmárska polícia a na verejných podchodoch podchodová polícia. Súkromná osoba alebo právnická osoba na ochranu poriadku si musí zriadiť ochranu a stráž na svoje náklady a nie na náklady štátu. Ak si poslanci chcú zriadiť policajnú ochranu a stráž nech si to platia zo svojho vrecka keď si v parlamentných kutlochoch vytrúbia a nevedia sa spratať do kože.

 Najspravodlivejšie by bolo keby aj poslanec prešiel odbornou spôsobilosťou so psychotestmi spojenými s detektorom lži a pekne si to zaplatil v rámci nákladov na kampaň. Vždy som sa držal sedliackeho rozumu a ten mi našepkáva, že určite by v NR SR zo súčasných poslaneckých celebrít ostalo minimálne torzo a to sa nechcem nikoho dotknúť osobne.

Groteskné správanie a aféry okolo parlamentného života aj kuloárneho dehonestujú slušných občanov tejto krajiny. To, že ja mám pravdu neznamená, že ju musia všetci so mnou zdieľať. Keď niekto so mnou nesúhlasí a má iný názor nie je nepriateľ – toho triedneho sme naháňali do roku 1989 dnes už nie je. V maštaliach, kde sa chová statok tiež musí byť určitá kultúra nie len prostredia, ale aj správania. Zvieratá tiež potrebujú svoj pokoj a príjemné prostredie bez násilností. Ak by sa v budove parlamentu chovali ošípané tak určite by tam bol slabučký prírastok to prostredie a atmosféra je viac ako choré. Pri historickom porovnaní s Uhorským parlamentom sme prepadli ozaj poriadne. Dokonca niektorý občania chápu pôdu v budove NR SR ako cestovnú kanceláriu ku – Parlament Tour.

Občan Slovenská je ako národ holubičí. Žiaľ občan platí a poslanec.........................

Výsledky hlasovania
Pozrite si porovnávací graf
SKUTOČNÝ SNEM
14Za
Ešte si nehlasoval.

Diskusia

Pekný deň. S tým čo ste napísal je možné len súhlasiť. Je to napísané veľmi výstižne a podnetne. Mám však technickú poznámku. Je potrebné si uvedomiť, že sa jedná o otvorený list pod ktorým sa hlasuje. Ináč výstižný nadpis "(Ne)Podporme parlamentnú stráž" v tomto prípade vnáša nejednoznačnosť o čom sa vlastne hlasuje. Ak sa rozhodnete nadpis zmeniť, kontaktujte prosím admina. Pomôže vám to tam upraviť.

Trochu sa neviem zorientovat v tom, ze ako stoji otazka na hlasovanie. Ale snad ide o to, ze tam nechceme parlamentnu straz. Tak v tomto pripade vyjadrujem v hlasovani ze som ZA. Ziadna straz tam nema co robit.Co sme uz v akom state?

Ved je notoricky známe že policajti si pravidelne potrebujú zatrénovať bitie demonštrantov obuškami. Takže problém je možné vyriešiť tak, že v každý zasadací deň narukuje do parlamentu ráno 150 policajtov preventívne si zacvičí na poslancoch čím im vypustí všetku paru nielen za ruvačky ale aj na ich hlúpe reči na a hlasovanie za nezmyselné a protiľudové zákony a problém bude vyriešený.

A koho by to mali strazit?,... Ich samych pred sebou,... Skor by som doporucil parlamentnu straš,...:-) Aby ich mal kto pred hlasovanim alebo zlodejinou ktosi postrašit,... :-)