Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
Otvorený list
Obrázok používateľa Peter.Krivosudský

Miestne referendum v Gabčíkove proti prijatiu utečencov vláda IGNORUJE !!!

Pozrite si ako dopadli občania v Gabčíkove. Ich jasné NIE proti umiestneniu utečencov v ich obci naša vláda proste IGNORUJE. Teraz je na občanoch ďalších miest Slovenska, či podporia domácich z Gabčíkova a budú tlačiť na vládu aby rešpektovala rozhodnutie týchto obyvateľov. Ak ich nepodporíme, vláda si urobí s našimi mestami kedykoľvek čo sa im zachce. Nemôžeme nechať pár ľudí z vlády rozhodovať o tom, ako majú vyzerať naše obce, mestá, ktoré si budujeme, v ktorých žijeme. Je to o bezpečnosti každého jedného z nás.

Je na mieste urobiť celoslovenskú podpisovú akciu k tomu, aby vláda rešpektovala hlas občanov v meste.

Ako sa nám tu žije a ako budeme žiť ďalej? Nuž, keď naše referendá či už na miestnej alebo aj celoštátnej úrovni majú len odporúčací charakter tak isto nie dobre.

Veď je to potom len o hŕstke svojvoľných politkov, ktorých názor občana nezaujíma a ide spokojne aj proti jeho vôli vykonať rozhodnutia a skutky, s ktorými volič predsa len nesúhlasí.

http://www.ta3.com/clanok/1066777/rakusko-veri-ze-stovky-utecencov-prijmeme-napriek-gabcikovskemu-referendu.html

Ako je to možné, keď občan je nositeľom moci v štáte a volí si na určité obdobie svojich "zástupcov", ktorí majú v mene občana vykonávať zastupiteľskú funkciu v štáte?

Nie je to až do očí bijúce, že tu nemáme žiadnu demokraciu, ale vládu JEDNEJ STRANY?

Ak sa ani po tejto udalosti naši občania nezmobilizujú do silného jednotného kroku podpory našich spoluobčanov, tak kedy inokedy by to bolo vhodnejšie ako teraz? Koľko bojov ešte musíme prehrať, aby v tejto krajine zavládol poriadok ?

Využime spoločne tento mediálny neskorumpovaný priestor...tento portál na to, aby sme zorganizovali celoslovenskú petičnú akciu pre podporu referenda, ktoré bolo platné, ale nieje rešpektované. Máte tu priestor zavesiť petičný hárok a rozbehnúť podpisovú akciu. Materiály na tomto portály sa môžu jednoducho a rýchlo šíriť zdieľaním na facebooku. Len je to naozaj o vás, o nás, o občanoch, ktorí si buď budeme pomáhať a budeme jednotní, alebo proste necháme vládu robiť si s našimi hlasmi čo sa jej zachce vo svoj prospech, na úkor bezpečnosti našich rodín. TU a DNES tvoríme budúcnosť pre naše deti, tak niečo konečne podniknime.

Spokojne tu odtvorte nový Otvorený list alebo blog, zaveste k tomu text, prípadne link na google dokument a šírte ďalej.

Výsledky hlasovania
Pozrite si porovnávací graf
SKUTOČNÝ SNEM
1Za
Ešte si nehlasoval.