Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous
Otvorený list
Obrázok používateľa Peter.Krivosudský

Liek na ozdravenie Slovenska je na dosah, len ho nepoznáme...

Občania,

v poslednom čase vzniklo niekoľko desiatok nových politických hnútí a strán a všetky tvrdia, že dokážu vyriešiť problémy Slovenska. Nuž, dovoľte, aby som oponoval.

Pokiaľ sa nedokážu zmobilizovať občania do vopred a do dôsledkov premyslených, organizovaných krokov, tak sa nič nestane.

Liek na naše problémy bol už dávno vymyslený, len pacient ho nechce použiť.

Ako ten liek nazvať? Je to kombinácia viacerých zložiek: DONÚTIŤ VLÁDU ODSTÚPIŤ....ak si to občania naozaj želajú, tak to by nemal byť predsa problém. ZNÁRODNIŤ BANKY.....to by pre masu ľudí asi tiež bola malina. ZORGANIZOVAŤ REFERENDUM....to už máme natrénované....ODSÚDIŤ a UVAZNIŤ ZODPOVEDNÉ OSOBY za krízu....zatiaľ si behajú po slobode a prosperujú, ale občania určite vedia kto to je...A ZAVIESŤ NOVÚ ÚSTAVU.

No a máme to....aké jednoduché!

Tak šupky dupky na to, Slováci to dajú...

( na fejsbúku určite :-) )

Ingediencie k chutnej revolúcii, ktorá sa udiala na Islande a o ktorej sa toľko málo hovorí a píše, sú TU:

http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/01/27/islandska-revoluce-model-kterym-se-zvolna-inspiruje-cela-evropa

Citujem:

"Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti proti moci, která vede jejich zemi i celý svět do bídy tím, že hromadí majetky v rukách jednoho procenta nejbohatších. Islandský model ukazuje, že politici musejí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat v jejich prospěch."

Občania, ak sa do takéhoto ťaženia niekedy pustíte, nezabudnite, že máte len jeden pokus ! Chyby a nedôslednosť sa prísne trestajú...príkladom je náš život na Slovensku po nežnej revolúcii !

Výsledky hlasovania
Pozrite si porovnávací graf
SKUTOČNÝ SNEM
3Za
Ešte si nehlasoval.

Diskusia

tento link sa mi neotvára: Ingediencie k chutnej revolúcii, ktorá sa udiala na Islande a o ktorej sa toľko málo hovorí a píše, sú TU: http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/01/27/islandska-revoluce-model-kterym-se-zvolna-inspiruje-cela-evropa - rád by som si to pozrel... Na liek všetci kašlú, korupcia sa tak zažrala do systému, že obyčajný ľudia tomu ani nerozumejú, čo sa deje... Slovensko sa hrá na vyšší level, ktorý je nefunkčný, lebo to občan nechápe...Napríklad taký poslanci 3 000 obcí a miest musia mať zo zákona len jednu komisiu a oni ju 11 rokov v 80 % obcí nemajú a nič !!! Ani o nej v podstate nevedia..(Komisia na ochranu verejného záujmu - zákon č. 357/2004 Z. z.) Občan nemá čas uplatniť svoje práve vyplývajúca z demokracie.., lebo je unavení, znechutení z malej výplaty a vlastne očakáva riešenie a spravodlivosť od inštitúcií,ktoré síce pekné výplaty poberajú a tvária sa že všetko je OK ! Práve preto by to chcelo ísť o level nižšie, ako to už pochopili inde ( v národoch, kde by sme to ani nečakali) a zriadili "funkčné" inštitúcie, napríklad - Verejná prednáška Laury Stefan, ženy ktorá poráža korupciu https://www.youtube.com/watch?v=Kc5SLoJ-cV4