Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous

Dňa 9.7.2014, krátko po 11.tej hodine hlasovali poslanci NR SR o posunutí novely vodného zákona do 2.čítania.

Napriek tomu, že SMER-SD od včera deklaruje v budúcnosti ošetrenie zákazu vývozu vody do zahraničia aj v Ústave, zatiaľ v novele vodného zákona ponechali sporné paragrafy. Tieto premieňajú vodu na tovar a umožňujú jej predaj do zahraničia. Podľa zákona by zisky z predaja išli hlavne súkromným spoločnostiam, ktoré by získavali "licencie" od štátnych úradníkov Ministerstva životného prostredia.

Čítať viac

Na parlamentnej schôdzi bol prerokovávaný zákon skupiny poslancov ( viď linka k návrhu zákona na konci článku), ktorý by okrem iného zamedzil, aby poslanci poberali 2-3 niekedy aj viac platov súčasne.

Jedná sa napr. o poslancov NR SR, ktorí sú súčasne primátormi, členmi správnych rád podnikov, majú iné funkcie v samosprávnych orgánoch miest a vo všetkých týchto prípadoch poberajú plnohodnotné platy z verejných zdrojov.

Čítať viac

Vážení spoluobčania,

vypracovali sme pre vás zoznam poslancov, ktorí hlasovali PROTI návrhu zákona o REFERENDE, ktorý  predložili do Parlamentu na schválenie poslanci Matovič, Viskupič a Kadúc.

Link na konkrétny zákon je v spodnej časti tohto blogu.

Zrejme im bytostne záleží na tom, aby občania nemali priamu moc - teda možnosť efektívne ovplyvňovať veci týkajúce sa našej krajiny, ktorú im zaručuje aj ústava.

Urobte si prosím sami obraz o tom, ako vás zastupujú naši volení zástupcovia, či naozaj stoja na strane občana.

Čítať viac

Ďalší gól demokracii a vláde ľudu dali poslanci dnes na rokovaní v parlamente.

Dnes parlament rokoval o poslaneckom návrhu zákona, ktorý by zrušil referendové kvórum potrebné na platnosť konania miestneho referenda a referenda na úrovni vyšších územných celkov a zároveň by znížil počet potrebných podpisov na petícii na základe ktorej by sa referendum vyhlásilo.

Čítať viac

Ak zas nič nespravíme, najväčšie zlodejstvo na občanoch Slovenska bude dokonané. Zostávajú možno už len hodiny a zoberú nám aj našu pitnú vodu.

Návrh vodného zákona, ktorý schválila vláda SR, umožní úzkej skupine ministerských úradníkov a politikov prideľovať licencie na zahraničný obchod s našou pitnou vodu. Teraz už potrebujú zvládnuť posledný krok a tým je schválenie zákona v parlamente.

Čítať viac

Dnes, keď sa rokuje o najdôležitejšom zákone roka, médiá informujú o tom, čo robí Harabin alebo o tom, že Najväčia loď sveta je pol kilometra dlhá.

Ako to nášmu národu pomože?

Takéto články majú dnes najväčšiu čítanosť? Čím sa to slovač zaoberá? Keď dnes v Parlamente rozhodujú poslanci o štátnom rozpočte, ktorý možno pochová Slovensko a dostane ho na vyrovnaný rozpočet? Toto je moc médií?! Totálne gumuje ľuďom mozgy.

Čítať viac

Na prebiehajúcej schôdzi NR SR sa poslanci OĽaNO predložili návrh ústavného zákona, kde sa pokúšajú sfunkčniť referendum, ako prejav priamej moci občana. Ako občan žiadam poslancov, aby tento návrh zákona schválili.

http://skutocnysnem.sk/zakon/428

Čítať viac

Našla som na facebook a tak posúvam na žiadosť poslankyne ďalej aj na tento portál...

Dobrý deň Vám prajem milí priatelia.

Nedá mi, aby som sa rozhorčená včerajším rokovaním o zákone o prevode majetku štátu, nepodelila s Vami o zásadné informácie, ktoré svedčia o neobhájiteľnom a nelogickom nakladaní s našim spoločným verejným majetkom, presnejšie napísané so strategickými subjektmi.

Čítať viac

Navrhovaný zákon len potvrdzuje snahu poslancov zachovať stav, keď sú občania Slovenska odstavení od akejkoľvek moci. Už samotné diskusie politikov k tomuto zákonu boli len o ich záujmoch. Boli len o snahe získať vo voľbách výhodu nad konkurenčnou stranou, neboli však o volebných zákonoch zlepšujúcich život občana. Moci občana sa ich chlebodarcovia desia.

Čítať viac

Strana SMER vie, že navrhla protiústavný zákon...nútené práce?

Strana Smer je pripravená pokúsiť sa zmeniť Ústavu SR pre zákon o hmotnej núdzi, ak by ho ústavný súd označil za protiústavný.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/301078-kalinak-zakon-o-hmotnej-nudzi-nie-je-vseliek-je-sucastou-riesenia/

Čítať viac

Výbor neodporúčal schváliť prezidentovu pripomienku k autorskému zákonu.

Citujem:

"Parlamentný ústavnoprávny výbor neodporúča schváliť pripomienku prezidenta SR Ivana Gašparoviča k novele autorského zákona. Hlava štátu namietala, že noviny majú patriť k súbornému dielu a spadať tak pod ochranu autorského zákona. Gašparovič navrhol noviny zo súborného diela vylúčiť. Poslancom sa takáto zmena však nepozdávala."

Čítať viac
Blog k zákonu
Obrázok používateľa Bielický

Návrh zákona žiada znížiť počet poslancov obecných zastupiteľstiev.  Znenie návrhu doplnenia zákona o obecnom zriadení si prečítajte TU. V dôvodovej správe je uvedené, že "Cieľom návrhu zákona je zosúladenie znižovania počtu poslancov s úpravami v Bratislave a v Košiciach s cieľom ušetriť finančné prostriedky, ktoré sa dajú využiť iným spôsobom na chod a fungovanie miest a obcí". V obciach a mestách do 10 000 obyvateľov je to podľa navrhovateľov OK, najmä preto, že medzi minimálnym a maximálnym množstvom poslancov je rozdiel dvaja.

Čítať viac

Vážené dámy, páni,

obraciame sa na Vás s informáciou o stave novely Vodného zákona (t.č. v parlamente pripravenej na schválenie  dňa 2.7.2014) a taktiež v mene občanov SR so žiadosťou o podporu  pozmeňovacieho návrhu ktorý má z predmetnej novely odstrániť zlé a rozporuplné články ktorých aplikácia v praxi by sa bytostne negatívne a nezvratne dotkla života všetkých obyvateľov Slovenska a najmä ich budúcnosti.

Čítať viac

Zaujímam sa o tému politiky už dosť dlho na to, aby som dokázel pochopiť o čo tu vlastne ide. Rád by som sa o tom s vami zdieľal na tomto fóre.

Niektorí politici sa tvária, že pracujú pre dobro občanov, že zastupujú ich záujmy. Skúste si prečítať článok, ktorého autorom je Transparency International.

http://www.transparency.sk/sk/s-tebou-nehlasujem/

Čítať viac

Dňa 3.12 okolo 15tej hodiny minister Kaliňák zástupne predložil Návrh súhrnnej výročnej správy Slovenskej republiky za rok 2012. Materiál predložil vzhľadom na zdravotnú indispozíciu ministra financií.

Jej znenie v trvaní do 5 minút si môžete vypočuť TU: http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/113939/Kalinak_Robert.html 

Čítať viac

Stránky