Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous

Ako organizátori portálu SkUtočný Snem podporujeme petíciu odborníkov a občanov proti vývozu vody do zahraničia. Boli sme sa pozrieť na petičnú akciu týkajúcu sa vodného zákona, ktorú avizovali niektorí aktivisti na rôznych sociálnych sieťach a dokonca aj na našom portáli.

Na protest prišli naši spriatelení aktivisti, ktorí slušným spôsobom pokračovali v osvete občanov a v zbieraní podpisov pod petíciu za čo im úprimne ďakujeme.

Čítať viac

Už viac ako 45 000 hektárov pôdy na Slovensku vlastnia zahraniční majitelia!!! Toto číslo rýchlo rastie. Otvorili sme trh s naším územím v situácii, keď na Slovensku nie je dostatočný kapitál na to, aby naša vlasť zostala vo vlastníctve  našich občanov? Za to sú zodpovední politici a naša pasivita, keď nesledujeme zákony a namiesto toho sa zapájame do šarvátok medzi skupinami politikov.

Politici to robia vedome pre svoje ekonomické výhody, my občania ktorí im to tolerujeme sme tí, čo za tieto chyby draho zaplatia.

Čítať viac

Neverte úradníkom ani médiám!

 

Vývoz vody pre komerčné účely možno nazvať miliardovým obchodom a lúpežou storočia. Stoja za ním anonymné a prísne utajované podnikateľské skupiny, ktoré si našli spôsob a cestu, ako si potajomky privlastniť (sprivatizovať) naše vodné zdroje, ktoré sú ešte stále vlastníctvom nás všetkých. Novela vodného zákona to však zmení.

Čo sa deje v zákulisí

Vývoz a obchodovanie s vodou je projekt, ktorý sa v tajnosti pripravuje už dlhší čas. Je to scenár, ktorý má 3 základné dejstvá.

Čítať viac

Buďte to vy, kto prinesie do vašej obce Obecný SkUtočný Snem (OSUS)!

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na info@skutocnysnem.sk

 Príklad OSUS môžete vidieť tu:  http://skutocnysnem.sk/obecny-snem/1155

 

Návod na používanie Obecného Snemu

Všetky sprístupnené funkcie portálu sú nástrojmi Priamej demokracie, ktoré podporujú participáciu občanov na veciach verejných.

Čítať viac

Téme vodného zákona sa venujeme už viac ako rok. Za ten čas sme spolu s odborníkmi prekonali rôzne štádiá prípravy vodného zákona, ktorý podľa tvrdení Ministra životného prostredia bude vodu chrániť ešte viac, ako súčasný zákon.

Ministerstvo životného prostredia sa snaží kampaň odborníkov zdiskreditovať a namiesto relevatnej odbornej argumentácie vyhlasuje, že aktivisti spolu s odborníkmi klamú.

Čítať viac

Toto je reakcia vlády na tlak verejnosti, ktorý je zrejme účinný, lebo musel zasiahnúť premiér, ale treba vytrvať až do konca.

http://www.ta3.com/clanok/1043317/tb-r-fica-a-p-zigu-o-ochrane-vody.html

Nepodľahnime eufórii, lebo sme ešte nevyhrali. Ústavné zmeny sú vítané s podmienkou, ze vývoz vody v novele vodného zákona zatiaľ nebude riešený, alebo ešte lepšie, celá novela bude stiahnutá z rokovania.

Čítať viac

Ako by ste nazvali toto? - citujem z aktuality.sk:  "Poslanci oddnes nemajú trestnoprávnu imunitu, po novom sú nepostihnuteľní len za výroky prednesené v parlamentnej sále a orgánoch Národnej rady SR a za hlasovanie, a to aj po zániku ich poslaneckého mandátu. Istú výhodu v porovnaní s bežnými občanmi si zákonodarcovia predsa len ponechali - na ich vzatie do väzby bude potrebný súhlas parlamentu a na zadržanie v prípade pristihnutia pri páchaní trestného činu bude potrebný súhlas mandátového a imunitného výboru. V opačnom prípade budú okamžite prepustení."

Čítať viac

Čítame si s obavou príspevky na portáloch. Situácia v krajine je tak vážna, že sa konečne dvíha vlna odporu jej obyvateľov, čo je pozitívne. Ukazuje sa obrovský potenciál na zmeny k lepšiemu. Na druhej strane sa tu objavujú rôzni vodcovia a skupiny, ktorí znovu len chcú recyklovať staré, v minulosti neúspešné metódy chaotického organizovania protestov obyvateľov. Väčšina z týchto snáh len vyzýva na nenávisť k skupinám osôb, bez realizovateľnej vízie ďalšieho postupu.

Čítať viac

Dávam do pozornosti návrh zákona, ktorý by pomohol občanom sa mobilizovať v boji za každú dobrú vec. Dnes takú možnosť nemáme.

Zdroj: denník PRAVDA:

"Celoštátne referendá by mali byť platné bez ohľadu na to, koľko voličov sa ich zúčastní. Vypustiť podmienku účasti minimálne 50 percent oprávnených voličov pre platnosť referenda navrhujú v novele ústavy poslanci za OĽaNO."

Čítať viac

Vládna moc sa snaží občanov presvedčiť o svojej pravde. Som za objektivitu a preto som sa ako člen portálu SUS rozhodol, uvádzať všetky linky k tejto kauze. Ak máte nejaké podklady aj vy, informácie, linky... uverejňujte ich tu prosím vo forme BlogOdkaz. Davajte argumenty aj pre, aj proti. Tento portál nie je cenzurovaný, prispieť môže každý. Nech sú občania informovaní a nech sa môžu slobodne rozhodnúť. Napíšte ostatným občanom prečo ste sa rozhodli petíciu podporiť alebo naopak, prečo ste ju nepodpísali. 

Linky na články tu postupne doplňujeme.

Čítať viac

Poslanci nechcú odovzdať občanom väčšiu rozhodovaciu moc. Boja sa, že prídu o "kšefty" a teplé miesta?

Dôkazom toho je hlasovanie poslancov za návrh zmien v zákone o referende, ktorý predložili poslanci OĽaNO.

Prostredníctvom inštitútu referenda, ktorého výsledok je pre parlament záväzný a musí sa vyhlásiť rovnako ako zákon, by sa podľa predkladateľov umožnilo občanom spolurozhodovať o osude ich vlastného štátu oveľa jednoduchšie a spravodlivejšie.

Čítať viac

Hlasovanie niektorých poslancov NRSR je manipulované. Kľúčová osoba dáva znamenie ostatným členom poslaneckých klubov aby hlasovali jednotne. Či je takéto hlasovanie slobodné, o tom si urobte mienku samy. Videjko prináša dôkaz, že tu niečo nieje v poriadku.

 

Dôkazom je nielen videjko, ale aj slovné priznania-prehlásenia v rozprave, kde niekoľko poslancov potvrdilo na kameru, že hlasovanie poslancov nieje slobodné.

Čítať viac

Neverte tomu!

Hrozí, že občania budú mať problém so zásobami pitnej vody. Slovensko nemá toľko nadbytočnej vody ako sa v návrhu zákona predpokladá. Do štátnej kasy pôjde len 40% preukázaných príjmov z predaja vody. Vodu budú predávať vybrané súkromné firmy. Ktoré firmy to budú rozhodne úzky kruh úradníkov prepojených na podnikateľské skupiny. Výsledkom môže byť ohrozenie kvality pitnej vody na Slovensku, hrozba nedostatku pre zásobovanie obyvateľstva a rast ceny vody pre nás Slovákov! 

Čítať viac

Vážení občania,

už niekoľko dní nosíme nálepku o lživej kampani proti vývozu vody do zahraničia. Nuž, ale keď raz Ministerstvo ŽP tvrdí, že chce prideľovať licencie vybraným spoločnostiam, či neotvára dvierka práve takémuto obchodu? Keď menia zákon, ktorý doposiaľ žiadny vývoz neumožňoval a tvrdia, že ho musia zmeniť, tak asi majú dôvod...a to riadny, pretože to bude miliardový biznis.

Čítať viac

Vláda dnes schválila návrh novely Ústavy, ktorý umožní neobmedzene vyvážať PITNÚ VODU do zahraničia !

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=23786

Vláda pritom arogantne tvrdí opak a v domnienke, že občania sú hlupáci. Vraj pitnú vodu ide ochrániť pred jej vývozom.

Čítať viac

Stránky