Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous

Navrhovaný zákon len potvrdzuje snahu poslancov zachovať stav, keď sú občania Slovenska odstavení od akejkoľvek moci. Už samotné diskusie politikov k tomuto zákonu boli len o ich záujmoch. Boli len o snahe získať vo voľbách výhodu nad konkurenčnou stranou, neboli však o volebných zákonoch zlepšujúcich život občana. Moci občana sa ich chlebodarcovia desia.

Čítať viac

Strana SMER vie, že navrhla protiústavný zákon...nútené práce?

Strana Smer je pripravená pokúsiť sa zmeniť Ústavu SR pre zákon o hmotnej núdzi, ak by ho ústavný súd označil za protiústavný.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/301078-kalinak-zakon-o-hmotnej-nudzi-nie-je-vseliek-je-sucastou-riesenia/

Čítať viac

Ak zas nič nespravíme, najväčšie zlodejstvo na občanoch Slovenska bude dokonané. Zostávajú možno už len hodiny a zoberú nám aj našu pitnú vodu.

Návrh vodného zákona, ktorý schválila vláda SR, umožní úzkej skupine ministerských úradníkov a politikov prideľovať licencie na zahraničný obchod s našou pitnou vodu. Teraz už potrebujú zvládnuť posledný krok a tým je schválenie zákona v parlamente.

Čítať viac

Výbor neodporúčal schváliť prezidentovu pripomienku k autorskému zákonu.

Citujem:

"Parlamentný ústavnoprávny výbor neodporúča schváliť pripomienku prezidenta SR Ivana Gašparoviča k novele autorského zákona. Hlava štátu namietala, že noviny majú patriť k súbornému dielu a spadať tak pod ochranu autorského zákona. Gašparovič navrhol noviny zo súborného diela vylúčiť. Poslancom sa takáto zmena však nepozdávala."

Čítať viac
Blog k zákonu
Obrázok používateľa Bielický

Návrh zákona žiada znížiť počet poslancov obecných zastupiteľstiev.  Znenie návrhu doplnenia zákona o obecnom zriadení si prečítajte TU. V dôvodovej správe je uvedené, že "Cieľom návrhu zákona je zosúladenie znižovania počtu poslancov s úpravami v Bratislave a v Košiciach s cieľom ušetriť finančné prostriedky, ktoré sa dajú využiť iným spôsobom na chod a fungovanie miest a obcí". V obciach a mestách do 10 000 obyvateľov je to podľa navrhovateľov OK, najmä preto, že medzi minimálnym a maximálnym množstvom poslancov je rozdiel dvaja.

Čítať viac

Vážené dámy, páni,

obraciame sa na Vás s informáciou o stave novely Vodného zákona (t.č. v parlamente pripravenej na schválenie  dňa 2.7.2014) a taktiež v mene občanov SR so žiadosťou o podporu  pozmeňovacieho návrhu ktorý má z predmetnej novely odstrániť zlé a rozporuplné články ktorých aplikácia v praxi by sa bytostne negatívne a nezvratne dotkla života všetkých obyvateľov Slovenska a najmä ich budúcnosti.

Čítať viac

Zaujímam sa o tému politiky už dosť dlho na to, aby som dokázel pochopiť o čo tu vlastne ide. Rád by som sa o tom s vami zdieľal na tomto fóre.

Niektorí politici sa tvária, že pracujú pre dobro občanov, že zastupujú ich záujmy. Skúste si prečítať článok, ktorého autorom je Transparency International.

http://www.transparency.sk/sk/s-tebou-nehlasujem/

Čítať viac

Dňa 3.12 okolo 15tej hodiny minister Kaliňák zástupne predložil Návrh súhrnnej výročnej správy Slovenskej republiky za rok 2012. Materiál predložil vzhľadom na zdravotnú indispozíciu ministra financií.

Jej znenie v trvaní do 5 minút si môžete vypočuť TU: http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/113939/Kalinak_Robert.html 

Čítať viac

Dňa 9.7.2014, krátko po 11.tej hodine hlasovali poslanci NR SR o posunutí novely vodného zákona do 2.čítania.

Napriek tomu, že SMER-SD od včera deklaruje v budúcnosti ošetrenie zákazu vývozu vody do zahraničia aj v Ústave, zatiaľ v novele vodného zákona ponechali sporné paragrafy. Tieto premieňajú vodu na tovar a umožňujú jej predaj do zahraničia. Podľa zákona by zisky z predaja išli hlavne súkromným spoločnostiam, ktoré by získavali "licencie" od štátnych úradníkov Ministerstva životného prostredia.

Čítať viac

Štátny rozpočet 2014 do veľkej miery určí, ako budeme žiť my a naše deti v ďalších rokoch. My občania nesmieme byť k nemu ľahostajní. Ak sa nebudeme starať o náš život sami, nikto to za nás nespraví a potom nás čakajú ťažké časy.

Čítať viac

Vážený pán

Ing. Peter Žiga, PhD.

minister životného prostredia

 

                                                                                                 Bratislava 15. 7. 2014

Vec:

Vývoz vody do zahraničia – ponuka na spoluprácu - otvorený list

 

Vážený pán minister,

Čítať viac

Dnes, keď sa rokuje o najdôležitejšom zákone roka, médiá informujú o tom, čo robí Harabin alebo o tom, že Najväčia loď sveta je pol kilometra dlhá.

Ako to nášmu národu pomože?

Takéto články majú dnes najväčšiu čítanosť? Čím sa to slovač zaoberá? Keď dnes v Parlamente rozhodujú poslanci o štátnom rozpočte, ktorý možno pochová Slovensko a dostane ho na vyrovnaný rozpočet? Toto je moc médií?! Totálne gumuje ľuďom mozgy.

Čítať viac

Prečo potrebuje vládna moc otvoriť Ústavu?

Lebo súčasné znenie Ústavy vývoz pitnej vody neumožňuje a preto je nutné do Ústavy prepašovať výnimky.

Hromadnú pripomienku občanov k zmene Ústavy môžete podporiť TU:

https://docs.google.com/forms/d/1ie22OwgKNkyfoFcczYfWC_IlwXpaVyz1xGTfXU6nI9k/viewform?usp=send_form

Čítať viac

Za seba tvrdím, že to čo sa tu deje počas vlády pána premiéra je neúnosné. Je načase s tým čosi urobiť. Uvedomujem si ale fakt, že pri konkrétnom čísle opozičných kresiel to nieje možné spraviť. Je na nás, občanoch, aby sme sa postavili z pohodlia našich stoličiek a buď vyšli do ulíc alebo sa pomocou inernetu spojili v nejakej petícii za odvolanie premiéra. 

Keby nás tu na tomto portály bolo dosť za jeho odvolanie, tak máme šancu. Čo vy na to?

Pozrite si prosím videjko, ako pán premiér "férovo" jedná s občanmi, ktorí mu prišli vyjadriť svoj názor.

Čítať viac

Viliam Novotný hovoril dňa 10.12.2013 od 14-tej v rozprave o navrhovanom štátnom rozpočte o tabuľke, ktorá je kľúčová a v návrhu chýba.

Našli sme na portáli nrsr.sk záznam zo živého vystúpenia poslanca, kde kľúčové argumenty o "nešetrení" vlády uvádza v presných číslach. Zaujímavé vystúpenie a dôležité informácie pre občana. 

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/114687/Novotny_Viliam.html

Čítať viac

Stránky