Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Obrázok používateľa Anonymous

Zabudnite na súkromie.

Aj váš internetbanking chce špehovať Slovenská informačná služba! SIS prišla s návrhom, aby jej banky odovzdali kľúče na rozšifrovanie citlivých údajov elektronickej komunikácie - včera na to upozornil denník SME.

http://ekonomika.sme.sk/c/7171055/sis-chce-spehovat-vsetko-nas-internet-banking-aj-e-maily.html

Čítať viac

Ako organizátori portálu SkUtočný Snem podporujeme petíciu odborníkov a občanov proti vývozu vody do zahraničia. Boli sme sa pozrieť na petičnú akciu týkajúcu sa vodného zákona, ktorú avizovali niektorí aktivisti na rôznych sociálnych sieťach a dokonca aj na našom portáli.

Na protest prišli naši spriatelení aktivisti, ktorí slušným spôsobom pokračovali v osvete občanov a v zbieraní podpisov pod petíciu za čo im úprimne ďakujeme.

Čítať viac

Vraj až polovica občanov netuší, kto nás chce v obecných zastupiteľstvách reprezentovať!

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus. Voľby do miestnych zastupiteľstiev budú o 3 mesiace. Kedy sa občania stihnú dozvedieť všetko čo potrebujú na to, aby mohli zodpovedne voliť? Myslím, že by mal každý volič vedieť o kandidátoch, minimálne aké a koho  záujmy zastupuje, čo sú jeho priority, aký je jeho doterajší pracovný život?

Čítať viac

V rozprave o vodnom zákone ako aj ozmene Ústavy, kde sa má údajne chrániť voda pred vývozom do zahraničia, niekoľkokrát odzneli slová o aktivistoch, petícii a dokoca až jedenkrát odznelo aj slovko referendum.

Zdá sa, že keď sa občania dlhodobo dožadujú svojich práv a mobilizujú sa, má to konečne určitý ohlas. Je to však dostačujúce?

Čítať viac

Z dnešnej tlačovej konferencie troch poslancov OĽaNO, pána Hraška, Mičovského a pani Mezenskej je nám jasné, že si osvojili odborné argumenty a majú dobrý prísup vo veci ochrany našich vôd.

Posúďte samy:

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Tlacova-Konferencia/1105/Tlacova_konferencia_poslancov_NR_SR_za_OLaNO_J_Micovsky_I_Hrasko_a_H_Mezenska__.html

Čítať viac

Zákon roka - štátny rozpočet, aj viacero opatrení z vládneho druhého sociálneho balíčka čaká na poslancov v rámci 58. schôdze NR SR.

Zaujímajú sa o to občania? Už tretí rok sledujeme ich záujem a musím povedať, že nie. Tak snáď sa to tento rok zmení...alebo?

A čo ďalších 135 bodov zahrnutých v programe ? Uvidíme cez odozvy na portály a našom facebook profile.

Čítať viac

Hlasovanie niektorých poslancov NRSR je manipulované. Kľúčová osoba dáva znamenie ostatným členom poslaneckých klubov aby hlasovali jednotne. Či je takéto hlasovanie slobodné, o tom si urobte mienku samy. Videjko prináša dôkaz, že tu niečo nieje v poriadku.

 

Dôkazom je nielen videjko, ale aj slovné priznania-prehlásenia v rozprave, kde niekoľko poslancov potvrdilo na kameru, že hlasovanie poslancov nieje slobodné.

Čítať viac

Slovensko musí zaplatiť milióny eur holandskej spoločnosti Achmea vlastniacej Union zdravotnú poisťovňu za škody, ktoré jej mali vzniknúť v súvislosti so zákazom zisku zdravotných poisťovní za prvej vlády Roberta Fica. Slovensko sa bude podľa ministra financií Petra Kažimíra (Smer) v spore s akcionárom Union zdravotnej poisťovne pre zákaz zisku za prvej vlády Roberta Fica brániť do posledného dychu.

Čítať viac

Naša krajina ochorela. Je prevŕtaná skrz naskrz červíkmi, ktoré nahlodávajú zdravý úsudok jej občanov.

Médiá si píšu to, čo im niekto prikáže, akurát tej skutočnej pravdy je tam máličko, ak tam vôbec nejaká je. Ťažko stráviteľné informácie spôsobujú intoxikáciu a zastierajú zdravé vedomie, pričom liek je tak blízko. Na dosah ruky.

PRAVDA.

Čítať viac

 

O pár dní nastane historická chvíľa, keď sa občania budú môcť vyjadriť k otázkam, ktoré nám všetkým kladie vyše 400 tisíc občanov.

Je to prvé referendum, ktoré zorganizovali občania bez účasti politických strán a bez podpory štátneho aparátu.

Ukážme politikom, že o svojej krajine si dokážeme rozhodnúť aj bez nich. Sme predsa nositeľmi moci o čom hovorí Ústava SR.

Čítať viac

Stránky