Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Vstúpte bez registrácie

VITAJTE V SOCIÁLNEJ SIETI SKUTOČNÝ SNEM

Dajte vedieť svojim poslancom v Národnej rade Slovenskej republiky, aké zákony, teda pravidlá života, si želáte. Vaše pôsobenie na portáli je anonymné. Obsah portálu určujete Vy. Vytvorme spoločne účinný tlak na rozhodovanie politikov!

Hlasujte spoločne o zákonoch, ktoré ovplyvňujú vývoj na Slovensku. Podporme dobré riešenia a odmietnime zlé zákony!

Prečo potrebuje vládna moc otvoriť Ústavu?

Lebo súčasné znenie Ústavy vývoz pitnej vody neumožňuje a preto je nutné do Ústavy prepašovať výnimky.

Hromadnú pripomienku občanov k zmene Ústavy môžete podporiť TU:

https://docs.google.com/forms/d/1ie22OwgKNkyfoFcczYfWC_IlwXpaVyz1xGTfXU6nI9k/viewform?usp=send_form

Čítať viac

Vážený pán

Ing. Peter Žiga, PhD.

minister životného prostredia

 

                                                                                                 Bratislava 15. 7. 2014

Vec:

Vývoz vody do zahraničia – ponuka na spoluprácu - otvorený list

 

Vážený pán minister,

Čítať viac

Dňa 9.7.2014, krátko po 11.tej hodine hlasovali poslanci NR SR o posunutí novely vodného zákona do 2.čítania.

Napriek tomu, že SMER-SD od včera deklaruje v budúcnosti ošetrenie zákazu vývozu vody do zahraničia aj v Ústave, zatiaľ v novele vodného zákona ponechali sporné paragrafy. Tieto premieňajú vodu na tovar a umožňujú jej predaj do zahraničia. Podľa zákona by zisky z predaja išli hlavne súkromným spoločnostiam, ktoré by získavali "licencie" od štátnych úradníkov Ministerstva životného prostredia.

Čítať viac

Vážené dámy, páni,

obraciame sa na Vás s informáciou o stave novely Vodného zákona (t.č. v parlamente pripravenej na schválenie  dňa 2.7.2014) a taktiež v mene občanov SR so žiadosťou o podporu  pozmeňovacieho návrhu ktorý má z predmetnej novely odstrániť zlé a rozporuplné články ktorých aplikácia v praxi by sa bytostne negatívne a nezvratne dotkla života všetkých obyvateľov Slovenska a najmä ich budúcnosti.

Čítať viac

Ak zas nič nespravíme, najväčšie zlodejstvo na občanoch Slovenska bude dokonané. Zostávajú možno už len hodiny a zoberú nám aj našu pitnú vodu.

Návrh vodného zákona, ktorý schválila vláda SR, umožní úzkej skupine ministerských úradníkov a politikov prideľovať licencie na zahraničný obchod s našou pitnou vodu. Teraz už potrebujú zvládnuť posledný krok a tým je schválenie zákona v parlamente.

Čítať viac

Navrhovaný zákon len potvrdzuje snahu poslancov zachovať stav, keď sú občania Slovenska odstavení od akejkoľvek moci. Už samotné diskusie politikov k tomuto zákonu boli len o ich záujmoch. Boli len o snahe získať vo voľbách výhodu nad konkurenčnou stranou, neboli však o volebných zákonoch zlepšujúcich život občana. Moci občana sa ich chlebodarcovia desia.

Čítať viac

Sledoval som diskusiu k tomuto zákonu.

Poslanci tvrdia, že v návrhu zákona nie je zmenený volebný systém ako celok, čo bolo predmetom rozhovorov naprieč celé politické spektrum a nie krátku dobu. Napokon sú v ňom len kozmetické úpravy.

Hovorila o tom Žitňanská. Prepis jej vystúpenia na stránke nrsr.sk chýba!!!

Niekomu prekáža to, čo si dovolili poslanci tvrdiť na kameru? Tak ja to na tomto portáli aspoň trošku zhrniem? Voliči nemajú právo vedieť pravdu o tom, aké úskalia schvaľované zákony v sebe obsahujú?

Čítať viac

Išlo o voľbu prokurátora, ktorý bude nasledujúcich 7 rokov riadiť vyšetrovanie a stíhanie najťažších korupčných káuz a organizovaného zločinu na Slovensku. Od neho závisí, či sa páchatelia prípadov závažnej korupcie vôbec dostanú pred súd.

Na toto dôležité miesto však bol zvolený človek, ktorý žiadnu zmenu negarantuje.

Čítať viac

V búrlivej diskusii odzneli aj argumenty, prečo bolo potrebné ešte narýchlo pred uvedením do funkcie prezidenta Kisku zvoliť ďalšieho spriazneného sudcu. Poslanci sa mohli zdržať hlasovania. Hrdinstvom však bolo povedať otvorene NIE. V rozprave padli aj argumenty o ponuke profesne aj morálne vhodnejších kandidátov. Jeden z diskutujúcich kritikov nezabudol spomenúť aj okolnosti prijímania sľubu novozvoleného sudcu (Kadúc) v súvislosti s nejasným vyjadrovaním súčasného prezidenta Gašparoviča.

Čítať viac

Našla som na facebook a tak posúvam na žiadosť poslankyne ďalej aj na tento portál...

Dobrý deň Vám prajem milí priatelia.

Nedá mi, aby som sa rozhorčená včerajším rokovaním o zákone o prevode majetku štátu, nepodelila s Vami o zásadné informácie, ktoré svedčia o neobhájiteľnom a nelogickom nakladaní s našim spoločným verejným majetkom, presnejšie napísané so strategickými subjektmi.

Čítať viac

Ďalší gól demokracii a vláde ľudu dali poslanci dnes na rokovaní v parlamente.

Dnes parlament rokoval o poslaneckom návrhu zákona, ktorý by zrušil referendové kvórum potrebné na platnosť konania miestneho referenda a referenda na úrovni vyšších územných celkov a zároveň by znížil počet potrebných podpisov na petícii na základe ktorej by sa referendum vyhlásilo.

Čítať viac

Na parlamentnej schôdzi bol prerokovávaný zákon skupiny poslancov ( viď linka k návrhu zákona na konci článku), ktorý by okrem iného zamedzil, aby poslanci poberali 2-3 niekedy aj viac platov súčasne.

Jedná sa napr. o poslancov NR SR, ktorí sú súčasne primátormi, členmi správnych rád podnikov, majú iné funkcie v samosprávnych orgánoch miest a vo všetkých týchto prípadoch poberajú plnohodnotné platy z verejných zdrojov.

Čítať viac

Vážení spoluobčania,

vypracovali sme pre vás zoznam poslancov, ktorí hlasovali PROTI návrhu zákona o REFERENDE, ktorý  predložili do Parlamentu na schválenie poslanci Matovič, Viskupič a Kadúc.

Link na konkrétny zákon je v spodnej časti tohto blogu.

Zrejme im bytostne záleží na tom, aby občania nemali priamu moc - teda možnosť efektívne ovplyvňovať veci týkajúce sa našej krajiny, ktorú im zaručuje aj ústava.

Urobte si prosím sami obraz o tom, ako vás zastupujú naši volení zástupcovia, či naozaj stoja na strane občana.

Čítať viac

Na prebiehajúcej schôdzi NR SR sa poslanci OĽaNO predložili návrh ústavného zákona, kde sa pokúšajú sfunkčniť referendum, ako prejav priamej moci občana. Ako občan žiadam poslancov, aby tento návrh zákona schválili.

http://skutocnysnem.sk/zakon/428

Čítať viac

Viliam Novotný hovoril dňa 10.12.2013 od 14-tej v rozprave o navrhovanom štátnom rozpočte o tabuľke, ktorá je kľúčová a v návrhu chýba.

Našli sme na portáli nrsr.sk záznam zo živého vystúpenia poslanca, kde kľúčové argumenty o "nešetrení" vlády uvádza v presných číslach. Zaujímavé vystúpenie a dôležité informácie pre občana. 

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/114687/Novotny_Viliam.html

Čítať viac

Štátny rozpočet 2014 do veľkej miery určí, ako budeme žiť my a naše deti v ďalších rokoch. My občania nesmieme byť k nemu ľahostajní. Ak sa nebudeme starať o náš život sami, nikto to za nás nespraví a potom nás čakajú ťažké časy.

Čítať viac

Stránky