Nemáte povolený javascript, čo môže výrazne ovplyvniť funkcionalitu, interakciu ako aj celkový pôžitok zo stránky
Vstúpte bez registrácie

VITAJTE V SOCIÁLNEJ SIETI SKUTOČNÝ SNEM

Dajte vedieť svojim poslancom v Národnej rade Slovenskej republiky, aké zákony, teda pravidlá života, si želáte. Vaše pôsobenie na portáli je anonymné. Obsah portálu určujete Vy. Vytvorme spoločne účinný tlak na rozhodovanie politikov!

Hlasujte spoločne o zákonoch, ktoré ovplyvňujú vývoj na Slovensku. Podporme dobré riešenia a odmietnime zlé zákony!

Nečakane vysoký deficit? Akože nečakane....veľmi dobre vedeli, že čísla nepustia, len klamali !!!!

Tak ste spokojní s výsledkom našich verejných financií občania? Nejako sa to celé vyvíja inak, pretože sa do ekonomických ukazovateľov rátajú hrušky s jablkami. Niekto tu zámerne klame a dostáva za to plat. Dostávajú nás do červených čísiel a pri tom sa bezostyšne smejú voličom do tváre....to ich necháte robiť dokedy? Kým nebudeme ako štát v nútenej správe bankových inštitúcií a v područí ako úplní vazali? Stalo sa to Grécku...myslíte, že nám sa to nemôže stať?

Čítať viac

Za 60 000 EUR mesačne môže mať Slovensko komplexný systém na riadenie krajiny. Na náš nefunkčný alebo len málo funkčný systém vynakladáme mesačne koľko? Podrobnosti sú <TU>.  Čítajte <TU>, aké vysnívané výhody tento systém prináša občanom Estónska.

Čítať viac

V Estónsku nepoňali elektronizáciu spoločnosti len ako možnosť tunelovania daní občanov cez nastrčené softwarové firmy, ale ako skutočnú službu občanom. A div sa svete, naozaj to funguje. Estónci volia elektronicky a napr. daňové priznanie, ktoré za nich vyplní systém, len potvrdia. Spoločnosť nestráca milióny na financovanie tisícov ľudí riešiacich nezmysly účtovníctva založeného na pokrútenom daňovom systéme. Tam kde je jasno, nie je priestor na zlodejstvo. Že by toto bol dôvod prečo nejdeme cestou Estónska? Dôvody sú ako vždy dva. Nechcú to "vodcovia" a občania mlčia.

Čítať viac

Toto je prosím správa z aktuality.sk o tom, aké sú priority vlády. 

Premiér a predseda SMER-SD....rozumej SOCIALNEJ DEMOKRACIE, sa ani jedinou zmienkou nevyjadril k témam ako sú školstvo? Zdravotníctvo? Sociálne záležitosti? Bieda národa? Exekúcie?

Tak ja neviem....hlavne že postavíme diaľnicu, z ktorej možno nepriamo bude občan z Východného Slovenska akosi aj profitovať, ale kedy? O 10 rokov?

Čítať viac

Blahoželáme vláde k jej štartu...vidíme, že sa snažia hlavne makať v prospech nás občanov...

http://www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/RokovanieDetail/859

Z mnohých krokov spomenieme napr. Zadĺženie občanov mesta Martin, vymenovanie služobných úradníkov a štátnych tajomníkov...ktorí sú takí tajní, že sa občania z ich úst naozaj nič nedozvedia.

No a ako to bude na 2.zasadaní vlády?

Čítať viac

Po sčítaní takmer 96 % voličských hlasov vieme, že vítazom volieb je opat SMER-SD. Nevie však ako bude vyzerať vláda....vraj jej zostavovanie bude tažké, vyjadril sa predseda strany.

Vo volbách sa vyjadrilo za súčasných politikov ale aj za nové politické subjekty takmer 60% voličov. Zvyšných 4O % svoju volbu buď odignorovalo, alebo sú v zahraničí a volit nevedeli, prípadne ich hlasy neboli platné.

Čítať viac

Občania nemajú slovo vo vlastnej krajine. Vládnu tu oligarchovia cez svojich panáčikov v parlamente. Od samého začiatku vzniku portálu sa snažíme vytvoriť priestor preto, aby sa občania dostali k moci. Nemáme vo volebnej ponuke nič lepšie ako TOTO:

http://www.priamademokracia-pd.sk/

 

Každý zvažuje či voliť, alebo nevoliť, prípadne ako zvoliť menšie zlo. Nenechajte svoj hlas prepadnúť "víťazovi" volieb. 

 

Čítať viac

Zákon roka - štátny rozpočet, aj viacero opatrení z vládneho druhého sociálneho balíčka čaká na poslancov v rámci 58. schôdze NR SR.

Zaujímajú sa o to občania? Už tretí rok sledujeme ich záujem a musím povedať, že nie. Tak snáď sa to tento rok zmení...alebo?

A čo ďalších 135 bodov zahrnutých v programe ? Uvidíme cez odozvy na portály a našom facebook profile.

Čítať viac

Občania, v parlamente sedia ľudia, ktorí sú platení z vašich peňazí. Sú tam na to, aby vám pomáhali, aby vám slúžili. No, ale to asi ťažko môžu urobiť, keď sa vás ani neopýtajú, čo konkrétne potrebujete vo svojom živote zmeniť.

Schôdza obsahujúca 85 bodov je naplánovaná až na štyri kalendárne týždne. Čo myslíte, o čom sa tam budú 4 týždne politici dohadovať? Máte o tom prehľad? Zaujímate sa o to?

Čítať viac

V stredu 15. apríla opoziční poslanci  chcú odvolávať ministra zdravotníctva Viliama Čisláka. Prečo? Lebo vraj čistí kauzy svojej predchodkyne a neplní sľuby. Aj prezident mu už čo to vytkol, ale zjavne nezareagoval tak, ako sa očakávalo a preto bude čeliť odvolaniu.

Je nám však všetkým vopred jasné, že to robí na príkazy niekoho zhora a k odvolaniu napokon nedôjde. Keby tomu tak nebolo, tak by ho vlastní predsa už dávno odvolali samy.

Čítať viac

Ako Európska komisia rozhoduje o vašich životoch?

Zákony prijímajú nevolení ľudia bez hlasovania v Európskom parlamente. Trendy pretláča 20 tisíc lobistov...a občanom to nevadí?

Máte doma vysoko toxické výrobky a štát vás na to neupozornil? Prečo by to robil, keď takéto správanie politikov podporuje biznis. No a čo, že máte vysoké nebezpečenstvo kontaminácie nebezpečnou ortuťou...Biele, krásne tvarované, úsporné žiarivky vás môžu zabiť, ale vy o tom nedostanete inormáciu...

Čítať viac

Ministerstvo školstva navrhuje odobrať radám škôl rozhodujúce slovo pri rozhodovaní o riaditeľoch škôl. Miesto školskej samosprávy s účasťou učiteľov a rodičov má podľa návrhu ministerstva o riaditeľoch škôl rozhodovať v podstate len zriaďovateľ, čiže starosta obce, primátor mesta, predseda samosprávneho kraja alebo prednosta okresného úradu v sídle kraja.

Podľa súčasného znenia zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve zriaďovateľ vymenúva riaditeľa školy na návrh rady školy na základe výberového konania, pričom návrh rady školy je pre zriaďovateľa školy záväzný.

Čítať viac

Na najbližšej parlamentnej schôdzi poslanci rozhodnú o osude Telekomu.

Slovenská republika v zastúpení Ministerstvom hospodárstva SR vlastní 34 % majetkovú účasť na podnikaní spoločnosti Slovak Telekom, a.s., čo predstavuje 8 849 350 ks akcií na meno v listinnej podobe v menovitej hodnote 1 akcie 33,20 EUR. Celková menovitá hodnota 34 % akcií majetkovej účasti štátu predstavuje 293 798 420,- EUR.

Čítať viac

Prezident opäť zasiahol a odporúča zákon neschváliť. O čo vlastne predkladateľovi zákona ide?

Citujeme zo zdroja Pluska.sk : "Podľa prezidenta by zmeny v zákone mali byť výsledkom komplexnej analýzy vyberania úhrad od pacientov. "Tak, aby bol jasný vplyv na poskytovateľov, pacientov, kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti," povedal.

Za problematické považuje prezident SR dve časti schváleného zákona. Prvou je spôsob regulácie úhrad za zdravotnú starostlivosť, ktorú vo všeobecnosti pokrýva verejné zdravotné poistenie.

Čítať viac

Občania, ktorí sa podpísali pod petíciu k Referendu za rodinu, vydobyli právo pre ľudí rozhodnúť bez politikov. Keby bolo referendum z hľadiska účasti úspešné, nech už sa rozhodne akokoľvek, na druhý deň po ňom, teda v nedeľu by sme sa prebudili v inom, v spravodlivejšom štáte.

----------------------------------------------

Čítať viac

Stránky